Los Angeles kraina marzeń, wielkich nadziei i złamanych karier. To z tym miejscem nieodłącznie wiąże się Hollywood, czyli jedna z największych Fabryk Snów na świecie. Właśnie w tym mieście szczęścia szuka Mia (Emma Stone), dzieląc swój czas między mizerną pracą kelnerki a bieganiem z castingu na casting. Równie mocno Sebastian (Ryan Gosling) łączy swe marzenia z Los Angeles. Ich ścieżki się przecinają, a Damien Chazelle przygotowuje niezwykle uroczą opowieść o uczuciach i pragnieniach. Miasto Aniołów przygląda się wędrówce głównych bohaterów, stając się tłem ich emocjonalnych rozterek, wzlotów i upadków. Wyruszmy śladami Mii i Sebastiana!

la la land festiwalowy top

Wielkie otwarcie na autostradzie

Pamiętacie tą niesamowitą scenę zrealizowaną w mastershocie, kiedy główni bohaterowie tkwią w korku na jednej z kalifornijskich autostrad? Realizacja tej sceny zajęła dwa dni.

Interstate 110, Los Angeles

Aktorski raj

To prawda, że wielu aspirujących aktorów pracuje w usługach na terenie wytwórni. Choć akurat kawiarnia Mii w Warner Bros jest fikcyjna. Zespół z produkcji dodał na ścianach budynku zdjęcia aktorów takich jak Lucille Ball i Spencer Tracy.

4000 Warner Blvd, BurbankDom Mii

Różowy domek Mii jest przykładem hiszpańskiej architektury, która wpisuje się w obraz Los Angeles, wliczając w to Long Beach. Kompleks nazwany Rose Towers został wybudowany w 1928 roku, a 10 lat temu poddano go renowacji.

1728 E 3rd St, Long Beach


City of stars!

To tutaj Mia i Sebastian tańczyli i stepowali do pięknej piosenki „A Lovely Night”. Miejsce z niesamowitym widokiem na dolinę nosi nazwę Cathy’s Corner. Filmowcy, aby dodać mu nieco uroku, postawili tam ławkę i lampy uliczne. Magia kina!

Mt Hollywood Dr, Los Angeles

Los Angeles Skyline from Griffith Park

Smoke House

Wnętrze restauracji, w której Sebastian gra świąteczne melodie zostało sfilmowane w Smoke House, które znajduje się naprzeciwko Warner Bros.

4420 W Lakeside Dr, Burbank

Mural „You are the star”

Mural, który portretuje sławnych aktorów takich, jak Richard Pryor, Humphrey Bogart, Lauren Bacall i James Dean, siedzących w teatrze znajduje się na zewnątrz fikcyjnej restauracji, w której grał Sebastian.

Wilcox, Los Angeles

Teatr Rialto

Zbudowany w 1925 roku został wpisany na listę narodowych miejsce historycznych. To kino, w którym znajduje się jeden ekran. Mia i Sebastian oglądają w nim Buntownika bez powodu.

1023 Fair Oaks Ave, South Pasadena

Obserwatorium Griffitha

Obserwatorium jest zabytkiem tego samego pokroju, co Łuk Triumfalne albo Big Ben. Wtopiło się w miejskie otoczenie i stanowi jego nieodłączny element. To właśnie tam Mia i Sebastian tańczą przy świetle gwiazd.

2800 E Observatory Ave, Los Angeles

Colorado Street Bridge

Most został zbudowany w 1913 roku. Po raz pierwszy pojawił się w filmie The Kid.

504 W Colorado Blvd., PasadenaAnioły latają!

Angels Flight Railway to krótka kolejka, która w latach 1901-1969 transportowała pasażerów wzdłuż Bunker Hill, które pod koniec XX w. było jedną z najbardziej modnych okolic w Los Angeles. Do ponownego użytku została przywrócona w 1996 roku, ale ponownie została zamknięta w 2013 roku ze względów bezpieczeństwa.

351 S Hill St, Los Angeles

 

 

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply