Wielkie potwory poruszają naszą wyobraźnię. Wzbudzają skrajne emocje od fascynacji przez ciekawość aż po strach. Choć wyginęły miliony lat temu, na dobre zagościły w nasze kulturze i przeniknęły do kina. Od premiery „Parku Jurajskiego” w reżyserii Stevena Spielberga minęło 25 lat, a zainteresowanie ogromnymi jaszczurkami nie słabnie. Na duże ekrany wkroczyła kolejna odsłona jurajskiego świata „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Ponownie rozegra się walka o przetrwanie dinozaurów i człowieka zagubionego w obliczu dzikiej natury. Z tej okazji przypominamy 5 najciekawszych produkcji o tych gigantach.

Jurassic World: Upadłe królestwo

Jurassic World: Upadłe królestwo

Trylogia Park Jurajski

Park Jurajski

Park Jurajski

Kino prawdziwej przygody spod znaku Stevena Spielberga musiało otworzyć tę filmową stawkę! „Park Jurajski” powstał na podstawie dwóch powieści Michaela Crichtona o tym samym tytule. Opowiada o milionerze, który zakupił wyspę, na której od podstaw – dzięki najnowszej technologii – stworzył park pełen dinozaurów. Miejsce zaplanowane jako atrakcja turystyczna powinna przejść szereg testów odnośnie bezpieczeństwa. Wkrótce okazuje się, że sprowadzeni technicy muszą poradzić sobie z nie lada kłopotami i przyznać rację, że dzikiej natury nie da się w pełni poskromić…Jurrasic World

Jurrasic World

Jurrasic World

Minęły 22 lata powstania Parku Jurajskiego. Ludzie przyzwyczaili się do obecności dinozaurów i jego popularność zaczyna słabnąć. Trzeba podjąć jakieś działania, by przyciągnąć uwagę turystów. W „Jurassic World” naukowcy dokonują przełomu i powstaje nowy rodzaj dinozaura. Wkrótce zmodyfikowana kreatura wymyka się spod kontroli. Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) muszą przywrócić porządek.

Godzilla

Godzilla

Godzilla

„Godzilla” jest ogromnym i zmutowanym gadem, który powstał w wyniku eksperymentu. Wkrótce potwór atakuje japoński statek na Pacyfiku. A ludzie zostają zmuszeni do rozwikłania zagadki, czym jest tajemniczy zwierz i jak wielkie stanowi zagrożenie. Sytuacja staje się skomplikowana, kiedy w Nowym Jorku pojawia się potwór nazywany Godzillą i zaczyna siać zniszczenia na Manhattanie. Pomimo tego że fabuła nie wywołuje okrzyków zachwytu, trzeba przyznać, że Roland Emmerich potrafi przygotować prawdziwe widowisko.

Wędrówki z dinozaurami

Wędrówki z dinozaurami

Wędrówki z dinozaurami

Ten film dokumentalny powstał na fali popularności „Parku Jurajskiego”. BBC chciało zainteresować dzieciaki przeszłością naszej planety, przenosząc się w czasie o 220 milionów lat. W produkcję zostali zaangażowani naukowcy oraz specjaliści w animacji komputerowej i animatronice. „Wędrówki z dinozaurami” przedstawiają życie gadów, walki i polowania w niezwykle realistycznie zbudowanym środowisku. Wizualna precyzja w dość banalnej fabule opowiadanej głosem Kennetha Branagha może wywołać niemały zachwyt.

Dobry Dinozaur

Dobry Dinozaur

Dobry Dinozaur

Dobrą odmianą po mrocznych wizjach świata pochłoniętego przez destrukcyjną siłę dinozaurów jest ciepła i przyjemna animacja. „Dobry dinozaur” przedstawia rzeczywistość, w której wielka asteroida nie uderzyła w naszą planetę. Ziemię wciąż zamieszkują gigantyczne jaszczurki, a jedną z nich jest przesympatyczny Apatozaur Arlo. Podczas okropnej burzy zostaje rozdzielony od swojej rodziny. Kiedy próbuje znaleźć drogę do domu, poznaje uroczego jaskiniowca. To będzie początek pięknej przyjaźni!Related Posts

Raz w roku bywa taki dzień, że wszystkie strachy wychodzą z szafy. Dookoła dzieciaki biegają,...

Właśnie rozpoczął się festiwal filmowy w Toruniu. Tofifest zbiera wszystko, co najlepsze –...

Dojrzała i samotna kobieta, młoda dziewczyna, która właśnie straciła ukochanego i żyjąca w...

Leave a Reply