Festiwal Młodzi i Film to najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty. Przez tydzień w koszalińskich kinach są pokazywane produkcje krótkometrażowe oraz pełnometrażowe, filmy fabularne, animacje i dokumenty.Króluje różnorodność i otwartość odkrywania nowych dróg. W tym roku młodzi twórcy i widzowie spotkają po 41. raz. Na co warto zwrócić uwagę? Czego nie można przegapić? Łapcie kilka moich propozycji pełnego metrażu!

Anatomia reż. Ola Jankowska

Kolażowa opowieść o tożsamości, czasie i pamięci. Wycinkowy zapis z kilku dni w życiu Miki, która wraca do Polski, żeby odwiedzić w szpitalu chorego ojca. Spotykają się po raz pierwszy od wielu lat. Mężczyzna myśli, że nadal mieszkają razem, a Mika jest nastolatką. Wspólnie wyruszają w podróż przez labirynt czasu i wspomnień. Teraźniejszość zaczyna mieszać się z przeszłością, życie z jego kresem. Film był rozwijany w ramach programów TorinoFilmLab Script&Pitch i Ekran+ . Premierę miał na festiwalu w Wenecji w sekcji Venice Days – Giornate degli Autori.

 Chrzciny reż. Jakub Skoczeń

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Holiday reż. Paweł Ferdek

Tomek i Kasia szukają relaksu. Chcą odciąć się od długich godzin w korporacji i spokoju, czasu dla siebie. To będą niezapomniane wakacje. 

Inni ludzie, reż. Aleksandra Terpińska

Kamil żyje w ciasnym mieszkaniu z matką i siostrą. Nie ma perspektyw, pracuje dorywczo, handluje narkotykami. Przytłacza go powtarzający się rytm dnia, który nie przynosi nic nowego. Iwona jest około czterdziestoletnią kobietą, która nie radzi sobie z życiem i nieudanym małżeństwem. Szuka zapomnienia, zażywając niekontrolowane dawki antydepresantów.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje reż. Mateusz Rakowicz

Komedia akcji, inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Brawurowe wyczyny Najmrodzkiego śledziła w latach 70. i 80. cała Polska.

Piosenki o miłości reż. Tomasz Habowski

Osadzona we współczesnej Warszawie, słodko-gorzka historia o poszukiwaniu własnej tożsamości. Robert, młody muzyk żyjący w cieniu odnoszącego sukcesy ojca, buntuje się przeciwko rodzicielskiemu autorytetowi. Spotkanie z początkującą wokalistką z małego miasta konfrontuje go z naturą jego wewnętrznej walki. W obliczu konfliktu pomiędzy uczuciem a ambicją ich wspólny projekt muzyczny staje pod znakiem zapytania.

Sonata reż. Bartosz Blaschke

Oparta na faktach poruszająca historia Grzegorza Płonki, u którego dopiero w wieku 14 lat stwierdzono niedosłuch, a nie jak wcześniej zakładano – autyzm. Późna, prawidłowa diagnoza, pozwoliła odkryć talent muzyczny chłopca.

Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply