– daję 7 łapek!

Byeong-soo cierpi na demencję. Przypomina uroczego staruszka, otaczanego troskliwą opieką przez dorastająca córkę, ale skrywa w sobie wiele mrocznych tajemnic. W chwilowych przebłyskach jasności umysłu, zatapia się w odmętach swojego dzieciństwa i morderczych działaniach. Człowiek bez pamięci podejmuje ryzykowną i nieco zagmatwaną grę między prawdą a ułudą, rzeczywistością a wytworem fantazji. Shin-yeon Won wodzi widza za nos i precyzyjnie buduje zabójczą intrygę.

Człowiek bez pamięci

Człowiek bez pamięci

Zbrodnicze odkupienie

Koreański film pełen jest dusznej i tajemniczej atmosfery. Rozgrywa się w ponurych przestrzeniach oraz pokrytych mgłą i przepalonymi barwami przestrzeniach. To świat pozbawiony nadziei i optymizmu, w którym wyjątkowo boleśnie zostaje przedstawiona degradacja ludzkiego umysłu. Oprócz dramatu społecznego podejmującego temat zmagań z chorobą i walki najbliższych o chwile dawnych radości, Shin-yeon Won kreuje thriller rozpisany na postaci dwóch zabójców.Człowiek bez pamięci to interesujący kryminał,
w którym detektyw prowadzi śledztwo nie tylko w sprawie zbrodni,
ale również eksploruje własną pamięć.

Chorujący Beyong-soo zaczyna prowadzić dziennik, w którym próbuje zachować ostatki swojej tożsamości. Po niezbyt szczęśliwym dzieciństwie z despotycznym ojcem, mężczyzna rozpoczął „karierę” zabójcy. Jako seryjny morderca zakończył swoją działalność kilkadziesiąt lat temu, obecnie doczekał się swojego naśladowcy. W mieście pojawiają się kolejne zwłoki, a trop pada na funkcjonariusza policji Tae-joo. Między nimi rozpoczyna się gra o prawdę i kłamstwo, a także o Eun-hee – córkę Byeong-soo.

Człowiek bez pamięci

Człowiek bez pamięci

Człowiek bez pamięci przypomina amerykański serial Dexter, gdzie tytułowy bohater naznaczony traumą dzieciństwa postanowił na własną rękę wymierzać sprawiedliwość. W jego żądne krwi ręce wpadały ofiary, które według jego moralnego kodeksu zasłużyli na śmierć. Gdyby tego było mało, popełniając swe mordercze działania, miał bezpośredni wpływ na prowadzone śledztwo. Bohaterowie koreańskiego reżysera również są uwikłani w sieć absurdalnych zależności, które przez lata pozwalają pozostawać im w cieniu. Spotkanie dwóch morderców prowadzi do próby sił. Który z nich wyjdzie cało z tej potyczki?

 

W filmie koreańskiego twórcy nie zabraknie brutalności i krwistych obrazów, które zostają zestawione z przyjemnym życiem rodzinnym. Człowiek bez pamięci to interesujący kryminał, w którym detektyw prowadzi śledztwo nie tylko w sprawie zbrodni, ale również eksploruje własną pamięć. To wciągające połączenie filmu sensacyjnego z dramatem rodzinnym. Shin-yeon Won potrafi zaskoczyć fabularnymi rozwiązaniami i gwarantuje intrygującą rozrywkę.

Related Posts

To miało być zwykłe popołudnie. Kolejna godzina terapii, podczas której małżeństwo próbuje dojść...

Ona – kłamanie doprowadziła do mistrzostwa. On – prawdę, pracowitość i oddanie sprawie uznaje za...

Mała dziewczynka bawi się przed domem, kiedy podchodzi do niej podejrzanie wyglądający mężczyzna....

Leave a Reply