Jaka jest najważniejsza zasada udanego kampingu? Dobrze się bawić! Kacper i Emma ze swoimi wiernymi przyjacielami-maskotkami i rodzicami wyjeżdżają w góry na zasłużone wakacje. W trakcie wędrówki na szczyt otrzymują od przewodnika kolejne odznaki, ucząc się jak być bezpiecznym na górskich szlakach. Arne Lindtner Næss ponownie opowiada o przyjaźni, wspólnych szalonych pomysłach i niezwykłym oddaniu dzieciaków, które dla siebie nawzajem są w stanie zrobić wszystko.

Emma i Kacper jadą w góry

Kacper i Emma jadą w góry – wesołe norweskie wędrówki

Kacper i Emma jadą w góry to opowieść edukacyjna dla najmłodszych. Kolejny film z uroczymi bohaterami: rezolutną i niezwykle bystrą Emmą oraz troskliwym Kacprem. Tym razem wraz ze swoimi rodzinami wyruszają podbijać norweskie szczyty, a do tego mają niecodzienną misję – trzeba znaleźć mamie Emmy nowego męża. Ich nieco nierozgarniętym przewodnikiem zostaje Axcel, który potrafi czarować opowieściami, lecz ma mały problem z odróżnianiem stron świata – dla dzieci idealny kandydat. Zanim podejmą się działania, muszą się dowiedzieć, jak się zakochać i czym jest miłość, a do tego pokonać kilka przeszkód – pojawienie się niedźwiedzia, jezioro i zagubienie ulubionych pluszaków.
Næss uczy, jak zachować się w lesie, jak rozbić obóz i urządzić ognisko wraz ze strasznymi opowieściami. Pokazuje szczęśliwe związki i rodziny, które potrafią radośnie spędzać ze sobą czas i uczyć ze swojego doświadczenia. A do tego przedstawia prawdziwą przyjaźń między dziećmi, które nawet, kiedy ze sobą rywalizują, potrafią zrezygnować ze zwycięstwa na rzecz przyjaciela. Działają ramię w ramię i niczym w Nie wierzcie bliźniaczkom knują i spiskują – ale tylko w dobrym celu.

Kacper i Emma jadą w góry

Kacper i Emma jadą w góry to przede wszystkim piękne krajobrazy norweskich gór. Reżyser potrafi zachwycać się naturą, wobec której bohaterowie są mali i czasami bezradni. Angażuje dozę humoru i myślę, że doskonale dociera do młodej widowni. Mówi prostym językiem i nie prezentuje nieskomplikowaną fabułę, w której wzajemna troska jest największą wartością.

Related Posts

Bikini reality cieszą się ogromną popularnością. Wojeryzm króluje w naszym społeczeństwie. Nie...

Na ul. Zamojskiego doszło do wypadku, a może zbrodni. Poranione ciało leży na chodniku, wzbudzając...

Kaskader Davida Leitcha to typowy letni blockbuster, który ma bawić widzów pokaźną liczbą...

Leave a Reply