Dystrybutorzy dołączyli aktywnie do akcji #zostanwdomu i przenieśli się do online. Również produkcje wprowadzane na nasz rynek przez AURORA FILMS można zobaczyć bez wychodzenia z domu. Wszystkie poniższe produkcje były objęte naszym patronatem medialnym, dlatego z radością polecamy Wam na codzienne seanse.

Fokstrot

Kadr z filmu „Fokstrot”.

„Fokstrot” intryguje stylistyką. Na talerzu utkanym z satyry podaje trzy epizody, które są od siebie niezwykle dalekie – albo w wymiarze czysto przestrzennym, albo ze względu na totalnie odmienny stan psychiczny bohaterów.

Do obejrzenia: https://hbogo.pl/filmy/fokstrot

Tranzyt

Kadr z filmu „Tranzyt”

„Tranzyt” to mix smaków, rytmów, czasów i konwencji. Widzowie zostają wplątani w grę, której reguły muszą sami odkryć. Konstrukcja filmu trochę przypomina spektakl oglądany w teatrze. Bajkowy głos narratora sprawia, że produkcja może być też opowieścią sprzed lat snutą przez wuja czy dziadka.

Do obejrzenia: https://hbogo.pl/filmy/tranzyt

Milcząca rewolucja

Kadr z filmu „Milcząca rewolucja”.

O rzeczach poważnych w sposób dostatecznie przyjemny. „Milcząca rewolucja” to dramat, w którym przelewa się krew, dopuszcza zdrady, prześladuje niewinnych i łamie całe narody – ale spomiędzy obrazu politycznego ucisku wynurza się odwaga, hart ducha, przyjaźń, lojalność, niezłomność i niesamowicie istotna nadzieja.

Do obejrzenia: https://hbogo.pl/filmy/milczaca-rewolucja#play

Jesień we Francji

Kadr z filmu „Jesień we Francji”.

Dramat, który otarł się o nagrodę w Toronto, jest dziełem czadyjskiego reżysera. Mahamat-Saleh Haroun już prawie cztery dekady żyje we Francji. To właśnie tam tworzy, ale nie zapomina o swoim afrykańskim pochodzeniu. W najnowszym filmie na tapetę bierze problemy uchodźców z sąsiedniego państwa – Republiki Środkowoafrykańskiej. Naprawdę jednak dotyczą one o wiele szerszej grupy.

Do obejrzenia: https://hbogo.pl/filmy/jesien-we-francji

Złe wychowanie Cameron Post

Złe wychowanie Cameron Postto opowieść o zostawianiu wiernym sobie i swoim przekonaniom. Świetne połączenie komedii i dramatu, które zostało docenione na festiwalu w Sundance, zachwyca lekkością opowiadania. Co prawda reżyserka podchodzi do tematu dość ostrożnie i daje przestrzeń na nastoletnie rozważania, potrafi zaintrygować i prawdziwie wzruszyć. Kino nie do końca spełnione, ale pełne nadziei, że gdzieś za zakrętem, gdzieś w przyszłości będzie lepiej.

Do obejrzenia: https://hbogo.pl/filmy/zle-wychowanie-cameron-post

Szczęśliwy Lazzaro

Szczęśliwy Lazzaro
Szczęśliwy Lazzaro

Szczęśliwy Lazzaro jest filmem na poważnie, ale nie w zadęciu, a raczej z radosną zadumą. Włoska reżyserka przewrotnie i z troską opowiada o kapitalizmie, rozwoju i klasowości. Nieco żartobliwie i ironicznie każe swoim bohaterom poszukiwać żarówki, a w oświeceniu dopatruje się nadziei dla przyszłych pokoleń. Prawdziwa wolność niesie w sobie wiele wyzwań, a Rohrwacher zastanawia się, czy będziemy gotowi im sprostać i nie zaprzepaścić doroboku poprzednich pokoleń.

Do obejrzenia: https://hbogo.pl/filmy/szczesliwy-lazzaro

Related Posts

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Końcówka roku to czas podsumowań. Z przyjemnością przeglądam listy produkcji, które udało mi się...

Leave a Reply