Czas powrócić do szkoły. Wakacje pozostawić wspomnieniom, a samemu odważnie stawiać czoła edukacyjnym i towarzyskim wyzwaniom. Z tej okazji przedstawiamy: TOP 7 – filmy o szkole.

Miejsce 7

Szkoła uwodzenia

szkola uwodzenia

Amerykańskie liceum, gdzie odbywają się seksualne rozgrywki, podboje serc i uwodzenie dusz. „Szkoła uwodzenia” uchodzi za kultowy film końcówki lat. 90, który oglądało się z wypiekami na policzkach.

Miejsce 6

High School Musical

high school musical

Disney opowiada o grupie dzieciaków, którzy zaczynają tworzyć muzykę i żyją swoją pasją. Opowieść lansuje młode gwiazdy serialu, które obecnie odnoszą sukcesy w muzycznym czy filmowym świecie (Zac Efron, Vanessa Hudgens).

Miejsce 5

Wredne dziewczyny

wredne dziewczyny

Linsday Lohan, Rachel McAdams, Amanda Syfried to prawdziwie doborowa obsada. Nowa uczennica trafia w wir szkolnych intryg i staje się ofiarą złego charakteru Reginy. Dynamiczna opowieść o dorastaniu, sile charakteru i pierwszej miłości.

Miejsce 4

Harry Potter

harry potter

Magiczna opowieść o chłopcu, który musiał stoczyć walkę z Lodrem Voldemortem, a przy okazji poznał najlepszych przyjaciół na całe życie. Serii o Harrym Potterze chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ilu z nas czekał na list z Hogwartu?

Miejsce 3

Grease

https://www.youtube.com/watch?v=wzWmxjYNfz4

Czy wakacyjna miłość może przetrwać w szkole? „Grease” to już kultowy musical o miłości i przyjaźni.

Miejsce 2

Pan od muzyki

pan od muzyki

Kilkugodzinna dzienna rutyna nie napawa uczniów optymizmem przed kolejnym rokiem szkolnym. Najważniejsze to odnaleźć pasję i nauczyciela, który będzie potrafił zainspirować do działania i pogłębiania wiedzy.

Miejsce 1

Stowarzyszenie umarłych poetów

stowarzyszenie umarłych poetów

Choć film opowiada o grupie studentów, ma uniwersalne przesłanie o zaszczepieniu pasji i rozbudzeniu zainteresowań. Nauczyciel angielskiego uczy całym sercem, dzięki czemu studenci z chęcią i zaangażowaniem uczestniczą w jego zajęciach.

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply