Rachel Anne McAdams – córka pielęgniarki i kierowcy ciężarówki oraz spedytora – urodziła się 17 listopada 1978 roku w Londonie (Kanada). Będąc uroczą czterolatką zaczęła trenować łyżwiarstwo figurowe. Wyglądało, że z tym sportem zwiąże swoją przyszłość, bo jeszcze do osiemnastego roku życia brała udział w licznych zawodach łyżwiarskich. Ale szybko zainteresowała się teatrem. Już jako trzynastolatka grywała w amatorskich spektaklach. Co prawda w szkole średniej postanowiła o studiowaniu kulturoznawstwa, ostatecznie jednak zmieniła plany i w 2001 roku uzyskała stopień licencjata na wydziale teatralnym York University w Toronto. Już trzy lata później stała się rozpoznawalna na całym świecie. Produkcje ”Wredne dziewczyny” i „Pamiętnik” zrobiły swoje!

Rachel McAdams

 

Piękna aktorka nie odcina jednak kuponów od sukcesu z 2004 roku. Szczerze mówiąc, rozpoczynając pisanie tego biogramu, nie pamiętałam, że zakochana w Noah (Ryan Gosling) Allie miała twarz właśnie McAdams. W końcu na uznanie zasłużyła sobie licznymi innymi rolami, m.in. w filmach takich jak „Polowanie na druhny”, „Sherlock Holmes” i „Sherlock Holmes: Gra cieni”, „Stan gry”, „Zaklęci w czasie”, „O północy w Paryżu”, „I że Cię nie opuszczę”, „Czas na miłość” czy najnowszy „Spotlight”, a także rolą w serialu „Detektyw”.

Zdaje się jednak, że sympatię fanów zaskarbiła sobie nie tyle kunsztem aktorskim, co osobowością. Aktorka dba o środowisko, korzysta z odnawialnych źródeł energii, propaguje ‘zielony styl życia’. Nie posiada telewizora, by się od niego nie uzależnić; źródłem informacji jest dla niej radio. Najczęściej jeździ rowerem, próbowała wegetarianizmu. Co ciekawe, kilka lat z rzędu wakacje spędzała dorabiając w McDonald’s.

Jako wolontariuszka pomagała przy usuwaniu skutków katastrof, takich jak powódź czy wyciek ropy. Trudno o wymienienie wszystkich akcji społecznych, w których brała udział. Gdy nie musi być na planie, mieszka z młodszym bratem w Kanadzie. Brak decyzji o przeprowadzce do Los Angeles tłumaczyła: „Aktorstwo jest moim zawodem. Nie jest moim życiem. Moje życie jest w Toronto”.

Nie oszczędza. Wychowywała się w skromnych warunkach, a teraz gaże na bieżąco wydaje – jak to napisano w magazynie Vogue – na zdobywanie nowych doświadczeń, podróże oraz potrawy. Cierpi na aerofobię.

Rachel McAdams

Miesięcznik dla mężczyzn Maxim w 2005 i 2006 roku umieścił ją w zestawieniu stu najseksowniejszych kobiet roku. W 2011 roku według jednego z badań zajmowała 20. miejsce na liście najbardziej sympatycznych celebrytów, a zgodnie z osądem internetowego portalu AskMen.com, była jedną z najbardziej pożądanych kobiet roku. Aż 12 razy nominowana do nagrody Teen Choice. Wręczano jej też inne statuetki różnego rodzaju, ale dopiero w 2016 roku miała szansę na pierwszego Oscara.

Była zaręczona z Ryanem Goslingiem, potem spotykała się z Joshem Lucasem; później z Michaelem Sheenem, którego poznała na planie filmu „O północy w Paryżu”. Wciąż pozostaje jednak niezamężna i bezdzietna.

Z jednej strony aktorka bywa krytykowana, nazywano ją „drewnianą kukiełką”. Jednocześnie mówi się, że jest podobna do ulubienicy Ameryki, Julii Roberts. Czy też dostrzegacie w niej ten sam urok?

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Jeden z najbardziej charyzmatycznych i interesujących aktorów pochodzących ze Szkocji. James...

Charlotte Gainsbourg subtelnie łączy w sobie ulotną efemeryczność i niezmierzoną siłę. Przyciąga...

Ryan Reynolds jest obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Niezależny, może realizować...

Leave a Reply