W ramach projektu „KINO W DOMU” warszawskie kino AMONDO przygotowało dla widzów kolejne propozycje filmowe. W długi weekend majowy AMONDO zaprasza na Przegląd kina włoskiego, a już w środę 6 maja pokazany zostanie przedpremierowo głośny chiński thriller „Jezioro Dzikich Gęsi„.


Kadr z filmu „Jezioro dzikich gęsi”.


Przegląd kina włoskiego trwać będzie cztery dni – od piątku 1 maja do poniedziałku 4 maja. Codziennie pokazany zostanie jeden film. Jak zwykle seanse starują o godzinie 18:00. Bilet na każdy pokaz kosztuje 12,50 zł.


Kadr z filmu „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”.


W piątek, 1 maja kino pokaże przebój kin z 2018 roku, wytrawną komedię kryminalną Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa, która, choć może wydawać się to mało prawdopodobne, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. W rolę inspektora Stucky’ego wcielił się Giuseppe Battiston, włoski gwiazdor doskonale znany polskiej publiczności z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.


Kadr z filmu „Neapol spowity tajemnicą”.


Sobota należeć będzie do Ferzana Özpetka, mistrza włoskiego kina, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. Widzowie będą mogli zobaczyć jego przedostatni film Neapol spowity tajemnicą, zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. W rolach głównych zagrali Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”) oraz Alessandro Borghia, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” oraz psychologicznego dramatu „The Place”.


Szczęśliwy Lazzaro

Kadr z filmu „Szczęśliwy Lazzaro”.


3 maja odbędzie się pokaz wielokrotnie nagradzanego „Szczęśliwego Lazzara, filmu wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher. „Szczęśliwy Lazzaro” to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.


Kadr z filmu „Aspromonte”.


4 maja, zostanie pokazany ostatni film w ramach Przeglądu kina włoskiego. Będzie to „Aspromonte” z  Valerią Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”) w rolach głównych. Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50 w malowniczym kalabryjskim Aspromonte.W środę, 6 maja AMONDO zaprasza na pokaz przedpremierowy „Jeziora Dzikich Gęsi, nowego filmu Diao Yinana, laureata Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. „Jezioro Dzikich Gęsi” to stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Wielopoziomowy, pełen retrospekcji film, w którym nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza.
Bilet na pokaz przedpremierowy kosztuje 15 zł.


Kadr z filmu „Sybilla”.


W repertuarze kina znajdą się również „Sybilla” komediodramatyczna opowieść o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją, w której aktorski popis dają czołowe francuskie aktorki Virginie Efira i Adèle Exarchopoulos oraz Yuli ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym tancerzem w roli głównej.Więcej informacji na stronie internetowej kina.


informacja prasowa

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply