W ramach projektu „KINO W DOMU” warszawskie kino AMONDO przygotowało dla widzów kolejne propozycje filmowe. W długi weekend majowy AMONDO zaprasza na Przegląd kina włoskiego, a już w środę 6 maja pokazany zostanie przedpremierowo głośny chiński thriller „Jezioro Dzikich Gęsi„.


Kadr z filmu „Jezioro dzikich gęsi”.


Przegląd kina włoskiego trwać będzie cztery dni – od piątku 1 maja do poniedziałku 4 maja. Codziennie pokazany zostanie jeden film. Jak zwykle seanse starują o godzinie 18:00. Bilet na każdy pokaz kosztuje 12,50 zł.


Kadr z filmu „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”.


W piątek, 1 maja kino pokaże przebój kin z 2018 roku, wytrawną komedię kryminalną Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa, która, choć może wydawać się to mało prawdopodobne, inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. W rolę inspektora Stucky’ego wcielił się Giuseppe Battiston, włoski gwiazdor doskonale znany polskiej publiczności z „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.


Kadr z filmu „Neapol spowity tajemnicą”.


Sobota należeć będzie do Ferzana Özpetka, mistrza włoskiego kina, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. Widzowie będą mogli zobaczyć jego przedostatni film Neapol spowity tajemnicą, zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni. W rolach głównych zagrali Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”) oraz Alessandro Borghia, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” oraz psychologicznego dramatu „The Place”.


Szczęśliwy Lazzaro

Kadr z filmu „Szczęśliwy Lazzaro”.


3 maja odbędzie się pokaz wielokrotnie nagradzanego „Szczęśliwego Lazzara, filmu wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher. „Szczęśliwy Lazzaro” to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.


Kadr z filmu „Aspromonte”.


4 maja, zostanie pokazany ostatni film w ramach Przeglądu kina włoskiego. Będzie to „Aspromonte” z  Valerią Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”) oraz Marcello Fonte („Dogman”) w rolach głównych. Akcja filmu, opartego na powieści Pietra Criaco, rozgrywa się w latach 50 w malowniczym kalabryjskim Aspromonte.W środę, 6 maja AMONDO zaprasza na pokaz przedpremierowy „Jeziora Dzikich Gęsi, nowego filmu Diao Yinana, laureata Złotego Niedźwiedzia za „Czarny węgiel, kruchy lód”. „Jezioro Dzikich Gęsi” to stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów. Wielopoziomowy, pełen retrospekcji film, w którym nic nie jest takie, jakie wydaje się na pierwszy rzut oka. Reżyser skutecznie myli tropy, co rusz umiejętnie pogrywając z uwagą widza.
Bilet na pokaz przedpremierowy kosztuje 15 zł.


Kadr z filmu „Sybilla”.


W repertuarze kina znajdą się również „Sybilla” komediodramatyczna opowieść o tym, jak łatwo fascynacja może stać się obsesją, w której aktorski popis dają czołowe francuskie aktorki Virginie Efira i Adèle Exarchopoulos oraz Yuli ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty z samym tancerzem w roli głównej.Więcej informacji na stronie internetowej kina.


informacja prasowa

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply