Kino w Trampkach przez cały sierpień zaprezentuje 25 poruszających filmowych historii dla dzieci i młodzieży. Filmy będzie można oglądać na platformie mojeekino.pl. Zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę!

KONKURS FILMÓW DZIECIĘCYCH  

  • MAMO, MAMO, MAMO (11+) 

Po śmierci młodszej siostry w świecie Cleo nastała cisza i szarość. Mimo tego, życie toczy się dalej. Kuzynki mają urodziny, znajdują w krzakach królika, śpiewają ulubione piosenki, ciocia z babcią opiekują się zrozpaczoną mamą. Czy nocny spacer wśród drzew będzie dla Cleo i bliskich jej kobiet początkiem innej codzienności?

Mama znów wyleguje się przy basenie, Zoe całuje się z chłopakiem, a tata jest gdzieś daleko… Tak, kupię ten naszyjnik za 5 euro, tak, pójdę zobaczyć tajemniczą jaskinię. Kim jest ten chłopak o smutnych oczach, który codziennie ciężko pracuje na plaży? To nie będą kolejne smutne i bezsensowne wakacje nad morzem. Claire właśnie w tym roku znajdzie w sobie odwagę, by pomóc nowemu przyjacielowi i pokazać mamie i starszej siostrze, że już nie jest małym dzieckiem. 

  • WAKACJE MISIA BO (3+)

Julian przyjeżdża wraz z rodziną na wyspę, żeby spędzić tam wakacje. Towarzyszy mu Miś Bo, dzięki któremu chłopiec może wnikliwiej przyjrzeć się otoczeniu. Sadzić i wąchać słoneczniki, poznać pająka, stać się Super Pszczołą, przygotować zielone gofry z kardamonem.

KONKURS FILMÓW MŁODZIEŻOWYCH

  • A POTEM TAŃCZYLIŚMY (16+

Merab od dziecka trenuje tradycyjny taniec gruziński. Nauczyciel jednak zarzuca mu brak stanowczości i męskości w ruchach, przez co traci wiarygodność na scenie. Pewnego dnia do zespołu dołącza tajemniczy i czarujący Irakli. Merab odczuwa zagrożenie ze strony nowego tancerza, który zdaje się być pewny swoich umiejętności, i który szybko zyskuje uznanie grupy. Między bohaterami pojawia się rywalizacja, która z czasem przeradza się w inne uczucie.

  • WHITE RIOT (14+)

Wielka Brytania, połowa lat 70-tych XX w. – czas narodzin nowego ruchu kulturowego.

„Rock Against Racism” łączy fanów muzyki o różnych kolorach skóry, którzy są zwolennikami pokojowych działań mających na celu jednoczenie, a nie segregację. RAR chce udowadniać, że muzyka ma moc. Młodzi ludzie traktują działalność polityczną i aktywizm jako sposób na wyrażenie siebie – przy pomocy prostych akcji pokazują, że każdy ma wpływ na zmianę 
i podziały pomiędzy kulturami nie powinny istnieć.

  • SIERPIEŃ (14+) 

Carlos mierzy się z trudami dorastania. Zaczynają się wakacje – pierwsza miłość, młodzieńczy bunt i poczucie straty. Chłopak zabija nudę chodząc z przyjaciółmi po mieście i zaglądając 
w jego zakamarki, które kryją wiele tajemnic. Młodzieńcze zagubienie potęguje wszechobecny niepokój, który wśród lokalnej społeczności wywołują rządy Fidela Castro. Na oczach chłopaka miasto pustoszeje – na poszukiwanie lepszego jutra i ziemi obiecanej wyruszają również jego najbliżsi.

DEMOKRACJA DZIECI   

  • BALUBA RUNA (10+)

Zabawna i przewrotna historia o demokracji i bardzo dorosłych wyborach. Czy ośmioletnia Runa zostanie nowym premierem Norwegii? Dziewczynka, choć bardzo chciałaby być przywódcą rządu, nie jest zachwycona wizją przeprowadzki do Oslo bez mamy. Czy wizyta premiera 
w szkole Runy zmieni sytuację?

  • BURMISTRZ YASSINE, LAT 11 (10+) 

Yassine jest ambitnym chłopcem pochodzącym z rodziny marokańsko-holenderskiej. Chce przeciwdziałać uprzedzeniom, dlatego zostaje dziecięcym burmistrzem miasta Gouda. W Holandii Marokańczycy nie mają najlepszej renomy. Yassine ma jednak plan, jak rozwiązać ten problem.

  • KAMYCZKOWI RYCERZE (10+) 

W każdy piątek młodzi chłopcy uczestniczą w zbiórkach drużyny zuchowej Kamyczkowi Rycerze. Czy spotkania są dla nich wesołą przygodą czy trudnym doświadczeniem? Czy jednostka w systemie ma szanse na zachowanie indywidualności, czy też musi z niej zrezygnować na rzecz odgórnie narzuconego schematu?

KINOTRAMPKOWE PEREŁKI

MOTYLKI (5+)

Czy w brzuchu naprawdę mogą zamieszkać motylki? Kiedy odczuwamy ich obecność? Gdy 5-letnia Sara czuje się szczęśliwa, w jej brzuchu nie tylko trzepoczą ich skrzydełka, ale wręcz można z nimi latać. I to dosłownie. Jej niekontrolowane unoszenie się nad ziemią budzi jednak niepokój mamy, a przede wszystkim lekarzy, którzy nie potrafią wyjaśnić, co dzieje się 
z dziewczynką.

  • MAM 11 LAT (10+)

Film pokazuje różne warunki i style życia, w których wychowują się bohaterowie z 15 krajów. Wypowiedzi są różne, zależne od sytuacji, humoru, dotykają spraw fundamentalnych, ale też są lekkie, zabawne, nieprzemyślane. Dzięki temu jednak udaje się reżyserce dotknąć prawdy o byciu 11-letnim człowiekiem. Dodatkowo, ci młodzi ludzie pokazują nam potężną wizję świata, w której chcieliby żyć.

  • KOLONIA (12+) Nagroda Jury Rodziców 2019

Mylia ma 12-lat i wielu uważa, że jest nieśmiała. Zaczyna właśnie dojeżdżać do średniej szkoły. To dla niej kompletna zmiana światów. Trudno jej się przystosować, ale radzi sobie jak może. Przez swoją młodszą siostrę Camille i incydent z kurą poznaje Jimmiego, chłopaka z pobliskiego rezerwatu. Ich sekretna przyjaźń pomaga jej zrozumieć kim naprawdę jest.

  • TWOJA KOLEJ NA (R)EWOLUCJĘ (14+) Główna Nagroda Jury Młodzieżowego 2019

W momencie, gdy pogłębia się kryzys Brazylii, powstają uczniowie jak promień światła i nadzieja na odnowę kraju. Bohaterów poznajemy w najbardziej energicznym momencie od zapoczątkowania dyktatury wojskowej. Dokument próbuje oddać ducha protestu używając materiału filmowego nakręconego przez samych działaczy i inspirując się językiem jakim się posługiwał. Konstruuje narrację wokół trzech głosów walczących o czas i miejsce. Dzięki temu ujawnia główne konflikty ruchy, pokazuje jego złożoność.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply