-daje 8 łapek!

Każdy bezinteresowny uczynek wywołuje kolejne. To najważniejsze przesłanie, jakie płynie z przeuroczej bajki Klaus. Debiutujący reżyser Sergio Pablos tworzy jeden z ciekawszych filmów świątecznych ostatnich lat. Tworzy obraz z wyczuciem, pozytywną energią i nieco mrocznymi elementami. Nie mydli oczu radosną aurą, ale pokazuje świat z jego brudami i złymi stronami. Na szczęście prezentuje doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu możemy być zwyczajnie milsi dla siebie nawzajem.

Przeczytaj także: Manu. Bądź sobą

Jasper jest synem okropnie bogatego właściciela poczty. Lekko nieporadny, wychowany w luksusach wolałby spędzić całe życie na czerpaniu korzyści z fortuny ojca. Niestety wszystko, co łatwe i szybkie kiedyś się kończy. Chłopak zostaje wysłany na daleką północ, by nauczyć się odpowiedzialności i prawdziwego życia. W miasteczku, gdzie mieszkają dwa zwaśnione rody, będzie musiał otworzyć pocztę i wypełnić zobowiązania powierzone mu przez ojca. Od początku wiadomo, że nie będzie łatwo. 

Na szczęście radosna przygoda Jaspera rozpoczyna się od nieco szorstkiej przyjaźni z potężnym twórcą zabawek Klausem. Chytry chłopak wyczuwa okazję, dostarczając dzieciom zabawki, na zwiększenie liczby wysyłanych listów. Maszyna rusza z kopyta, Jasper realizuje swój plan, tylko nie udaje mu się przewidzieć jednej rzeczy – emocjonalnego zaangażowania, radości z obdarowywania i fantastycznych efektów, jakie przynoszą dla miasta szczęśliwe dzieci. Banalny gest rozpoczyna ogromne przemiany.

Przeczytaj także: Duża ryba i begonia

Klaus  jest wyjątkową i nietypową świąteczną bajką, którą po prostu trzeba zobaczyć. Produkcja jest dostępna na Netfliksie za darmo i napawa iście radosnym nastrojem. W tej animacji wszystko jest na właściwym miejscu. Opowieść o Jasprze, który musi zapracować na własny sukces a nie go odziedziczyć, zwaśnione rodziny, które już nie pamiętają, o co toczy się cały spór i smutna historia Klausa, który w swoim życiu pragnął jedynie szczęścia. Do tego Pablos doskonale pokazuje, że drobne gesty mają potężną siłę, a serdeczność potrafi przezwyciężyć złość i nienawiść.

Gdyby tych pochwał było mało, należy podkreślić, że Klaus  jest po prostu pięknie wykonaną animacją. To nie kolejny komputerowy wytwór, ale ręcznie namalowana bajka, która wciąga do swojego świata barwami i wyrazistymi bohaterami. To produkcja, bez której nie możecie zacząć tegorocznego świętowania. Sergio Pablos sprawia, że robi się cieplej na sercu i pojawiają się łzy wzruszenia.

Related Posts

Kobieta poznaje mężczyznę. Pojawia się niczym rycerz w rączym rumaku w zbroi pełnej prezentów i...

Kiedy zaciera się granica między rzeczywistości a fikcją? Jak bezpiecznie wchodzić w rolę?...

Lekcje tolerancji Arkadiy Nepytaliuk to kameralny film z bardzo prostą historią do opowiedzenia....

Leave a Reply