Ubiegły rok zdecydowanie należy do wyjątkowych. Świat nieco zwolnił, nie odbyło się wiele oczekiwanych premier. Część produkcji przeniosła swoją dystrybucję na 2021 rok. Sprawdźcie, na co warto czekać!

Nomadland”, reż. Chloe Zhao

O tym filmie jest głośno od festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymał najważniejszą nagrodę. Nomadland jest wymieniany jako jeden z pewników do oscarowych nominacji i Frances McDormand wróży się Oscara.

Kobieta po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.

„Na rauszu”, reż. Thomas Vinterberg

Na rauszu rozbiło bank z Europejskimi Nagrodami Filmowymi i to całkowicie zasłużenie. To poruszająca i przerażająca opowieść o przyjaciołach, którzy zmęczeni własnym życiem postanawiają zorganizować eksperyment – codziennie spożywać niewielką dawkę alkoholu, co ma zapewnić lepsze funkcjonowanie społeczne. Nie wszystko jednak idzie po ich myśli, a radosna zabawa zamienia się w przerażający upadek.

„Nie czas umierać”, reż. Cary Jojo Fukunaga

Na prośbę swojego starego przyjaciela, Felixa Leitera z CIA, James Bond bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca. Trop prowadzi do niebezpiecznego złoczyńcy.

„Czarna wdowa”, reż. Cate Shortland

Natasha Romanoff / Czarna Wdowa, po wydarzeniach z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów zmuszona jest do walki ze złoczyńcą nazywanym Taskmaster.

„Cruella”, reż. Craig Gillespie

To prequel „101 dalmatyńczyków”, który ma opowiadać o tym, jak Cruella stała się czarnym charakterem. Główną rolę gra Emma Stone.

„Diuna”, reż. Denis Villeneuve

Szlachetny ród Atrydów przybywa na Diunę, będącą jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie.

„Eternals”, reż. Chloé Zhao

„The Eternals” opowiada o nowej w Uniwersum Marvela grupie superbohaterów. To kosmici, którzy w tajemnicy żyją na Ziemi od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie „Avengers. Koniec gry” muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości.

„West Side Story”, reż. Steven Spielberg

Remake musicalu „West Side Story”, który opowiada uwspółcześnioną wersję historii Romeo i Julii.

„Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”, reż. Wes Anderson

The French Dispatch prezentuje zbiór opowiadań z ostatniego numeru amerykańskiego magazynu opublikowanego w fikcyjnym francuskim mieście XX wieku.

„Obiecująca. Młoda. Kobieta”, reż. Emerald Fennell

Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.

„Ciche miejsce 2”, reż. John Krasinski

W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie…

„Top Gun: Maverick”, reż. Joseph Kosinski

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji. mniej

Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

One Comment
  1. Polecam mroczny dramat z Carey Mulligan „Obiecująca. Młoda. Kobieta”. Bardzo ciekawy film ze świetną rolą głównej aktorki.

Leave a Reply