Platformy streamingowy zyskując coraz większą popularność. Netflix na dobre zagościł na polskim rynku i z każdym miesiącem poszerza swoją filmową i serialową ofertę. Bogaty katalog może przyprawić o ból głowy i wielogodzinne rozważania nad tym, którą produkcję warto zobaczyć. Przyjrzeliśmy się najważniejszym filmom i pokażemy Wam, na co warto zwrócić uwagę. 

netflix

Good Time

Good Time

Good Time

Niesamowity thriller, który trzyma w napięciu od samego początku do końca. Connie (Robert Pattison) jest zaborczym i pewnym siebie mężczyzną, który z pomocą niepełnosprawnego brata chce dokonać napadu na bank. O ile wyniesienie pokaźnej sumy nie okazuje się problemem, wydarzenia po napadzie przybierają niespodziewanego obrotu. Ten film trzeba koniecznie zobaczyć!

Bright

Bright

Bright

Bright jest filmem, który zachwyca wizualnym dograniem i wiarygodną legendą przedstawionego świata. To typowy buddy movie zanurzony w fantastycznej rzeczywistości. Ayer stworzył mieszankę Bogów ulicy i społecznej analizy współczesnego multi-kulti. Gdy po niebie latają elfy, ludzie tworzą klasę średnią, a orkowie przypominają imigrantów i mieszkańców getta, rasistowskie podziały przybierają na sile.

Lobster

Lobster

Lobster

W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta (The City), samotni trafiają do Hotelu. Miejsca, w którym spotkają innych samotnych. To tu w ciągu 45 dni powinni znaleźć partnera. Jeśli nie uda im się odszukać miłości, pod postacią zwierząt trafią do Lasu. Tam sami będą musieli walczyć o przetrwanie.

El Bar

El Bar

El Bar

Genialna opowieść o grupie przypadkowych znajomych, którzy podczas dziwnego ataku terrorystycznego znajdują się w madryckim barze. Kiedy ginie kolejna osoba, nieznajomi zaczynają obrzucać się wzajemnymi oskarżeniami.

Nigdy nie jest za późno

Nigdy nie jest za późno

Nigdy nie jest za późno

Meryl Streep ponownie śpiewa! Jako rockowa mamuśka powraca po latach na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka.

Outsiderka / The Bad Batch

The Bad Batch Ana Lily Amirpour Jason Mamoa

Przekroczenie granicy Teksasu równa się z opuszczeniem cywilizowanego świata zachodu. Przestępcy i wrzutki społeczne trafiają do nowej rzeczywistości, gdzie nie istnieją żadne prawa i zasady. Ana Lily Amirpour ponownie wybiera sobie kobiecą bohaterkę – Samanthę (Suki Waterhouse) i opowiada o poszukiwaniu siebie, odkrywaniu pragnień i siły w codziennym życiu. Outsiderka to zbiór prawdziwej plejady aktorów – wytężcie wzrok, żeby ich nie przegapić.

Wilk z Wall Street

Wilk z Wall Street

Wilk z Wall Street

Jeden z największych reżyserów naszych czasów, laureat Oscara Martin Scorsese przedstawia prawdziwą historię jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów Wall Street. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności.

Najpierw zabili mojego ojca

Najpierw zabili mojego ojca

Angelina Jolie reżyseruje film o przerażających rządach Czerwonych Khmerów w Kambodży. Najpierw zabili mojego ojca jest opowiedziane z perspektywy pięcioletniej dziewczynki.

Labirynt

Labirynt

Labirynt

Keller Dover staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem, który może przytrafić się rodzicowi: jego sześcioletnia córka Anna zostaje porwana. Minuty mijają jak godziny, koszmar wydaje się nie mieć końca. Pierwszy trop prowadzi do samochodu, który zaparkowano nieopodal. Prowadzący śledztwo detektyw Loki aresztuje jego kierowcę, Alexa Jonesa, ale wkrótce musi go wypuścić z braku dowodów. Zdeterminowany Dover, wiedząc, że życie jego dziecka jest w niebezpieczeństwie, bierze sprawy w swoje ręce. Do czego zdoła posunąć się zrozpaczony ojciec, by ochronić swoją rodzinę?

Zniewolony. 12 years of slave

Zniewolony. 12 years a slave

Zniewolony. 12 years a slave

Laureat Oscara!

Rok 1841. Solomon Northup jest wolnym, wykształconym człowiekiem, ojcem dwojga dzieci, szczęśliwym mężem i szanowanym obywatelem stanu Nowy Jork. Pewnego dnia zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca 12 lat dramatyczna i niezwykła odyseja człowieka, który w obliczu niespotykanego okrucieństwa walczy nie tylko o życie, ale i o zachowanie godności. Nigdy nie traci nadziei na odzyskanie wolności.

Related Posts

Nowe Horyzonty 2024 ruszają już 18 lipca we Wrocławiu. To już 24. edycja tego święta kina, podczas...

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

Leave a Reply