Amanda Knox

Amanda Knox

Amanda Knox dwukrotnie została skazana za morderstwo i uniewinniona. W dokumencie usłyszymy szczere wypowiedzi samej oskarżonej i ludzi związanych ze sprawą.

Barry

barry

Jesienią 1981 roku Barack Obama, dla przyjaciół „Barry”, przybywa do Nowego Jorku, aby rozpocząć studia na Uniwersytecie Columbia. W nękanym przestępczością i trawionym rasowymi uprzedzeniami środowisku Barry stara się znaleźć własne miejsce, jednocześnie próbując utrzymać coraz bardziej napięte relacje z pochodzącą z Kansas matką, praktycznie obcym mu ojcem oraz koleżankami i kolegami z uczelni.

Blue Jay

blue jay paulson duplass

Kameralne historie, rozgrywające się w szarej codzienności. Smutnych bohaterów, którzy muszą wspólnie przepracować dręczące ich emocje. Niezależnie od kontekstu, miejsca i czasu. Zwykłe ludzkie spotkanie, niewymagające upiększeń i kolorowych obrazków, by opowiedzieć o uniwersalnych prawdach dotyczących relacji, emocji i świata. Tak jest z „ Blue Jay ”.  Przypadkowe spotkanie Amandy (Sarah Paulson) i Jima (Mark Duplass), dawnej pary, otwiera stare rany i niedokończone sprawy.

Dzieciństwo wodza

Przejmująca opowieść o narodzinach zła, która, pomimo stonowanej i urzekającej formy, wpada we własne sidła symbolicznego przedstawiania. Brady Corbet debiutuje w wyjątkowo przemyślanej i dopieszczonej formie. Pokazuje obrazy niczym dzieła malarskie, tworzy zamkniętą opowieść, która przekonuje w warstwie wizualnej, ale irytuje w nadmiernym uproszczeniu mechanizmów kształtowania osobowości autorytarnej.

Kosmos

Divines

Francuskie getto, w którym mieszka Dounia i Maimouna, nie sprzyja spokojnemy życiu. Nastolatki codziennie muszą walczyć o siebie, o lepsze jutro i swoje marzenia. Dumna Dounia nie chce skończyć jak jej matka, która prostytuuje się, a smutki zapija alkoholem. Ona jest ambitna, harda i uwielbia ryzyko. Divines to niezwykle mocna opowieść o przyjaźni pomimo podziałów i o kruchości ludzkiego losu. Fenomenalna Oulaya Amamra.


I am not a serial killer

Szesnastoletni John Wayne Cleaver nie jest seryjnym mordercą, ale ma wszelkie predyspozycje do bycia nim. Życie mającego zabójcze skłonności oraz chorobliwą fascynację mordem i śmiercią chłopaka zmienia się, kiedy w jego sennym miasteczku pojawia się prawdziwy seryjny morderca. Postanawia wytropić zabójcę i ochronić bliskie mu osoby.

I am the pretty thing that lives in the house

I am the pretty thing that lives in the house

Oszczędny horror jednej bohaterki. Fenomenalna i piękna znana z The Affair Ruth Wilson. Warto zobaczyć dla samej atmosfery grozy i oczekiwania na najgorsze.

Inferno

Dzięki niesamowitym ujęciom erupcji oraz płynącej lawy Werner Herzog uchwycił prawdziwą potęgę wulkanów i ich znaczenie w tubylczych praktykach duchowych.

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply