Robert Pattison po roli w serii Zmierzch nie jawił mi się jako aktor, na którego warto zwrócić uwagę. Jak każdy twórca, który wpada w schemat bożyszcza nastolatków, musiał wyjść z szufladki i pokazać, że potrafi zagrać więcej niż smutne i tęskne spojrzenie. Do jego talentu przekonałam się po obejrzeniu fenomenalnego Good Time. A jakie są najlepsze filmy Roberta Pattisona?

Woda dla słoni

Woda dla słoni

Woda dla słoni

Choć film Francisa Lawrence’a nie zachwyca wirtuozerią wykonania i scenariusze, Robert Pattison przygotował się do roli studenta weterynarii. Wiodąc nudne życie, przyłącza się do grupy cyrkowej, gdzie zakochuje się w pięknej artystce (Reese Witherspoon). Ich sekretny romans budzi gniew agresywnego męża (Christoph Waltz). Dramat rozgrywa się w otoczeniu zwierząt, a para próbuje okiełznać kapryśnego słonia, który rozumie polecenia wydawane po polsku.

Dzieciństwo wodza

Dzieciństwo wodza

photo by Agatha A. Nitecka please always credit the photographer

Robert Pattison gra tutaj drugoplanową rolę, ale przyciąga uwagę stonowaniem i wyważenie. Akcja toczy się tuż po I wojnie światowej w podparyskiej wsi w domu amerykańskiego dyplomaty (Liam Cunningham), który pracuje nad Traktatem Wersalskim, przez co rzadko bywa w domu. Jego żona (Bérénice Bejo) to sfrustrowana kosmopolitka i konserwatywna protestantka w jednej osobie. Ich synek czuje się osamotniony – uwagę poświęca mu jedynie guwernantka, grana przez Stacy Martin („Nimfomanka”). Wysokie IQ podszeptuje mu coraz bardziej radykalne formy buntu. Obserwujemy narodziny tytułowego dyktatora.

The Rover

The Roover

The Roover

W wyniku ekonomicznej zapaści Australia zmieniła się w cywilizacyjną pustynię, na której od 10 lat toczy się bezwzględna walka o przetrwanie. Na drogach grasują uzbrojone bandy, zaś osiedla zamieniły się w prowizoryczne twierdze. Małomówny, lecz zaprawiony w walce Eric (Guy Pearce) rusza tropem trójki bandytów, którzy skradli jego samochód. Bierze ze sobą zakładnika – Reya (Robert Pattinson), który jest bratem jednego ze złodziei. Liczy, że wymieni chłopaka na – mający dla niego ogromną wartość – skradziony pojazd.

Mapy gwiazd

Mapy gwiazd

Mapy gwiazd

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki?

Zaginione miasto Z

Zaginione Miasto Z

Zaginione Miasto Z

Początek XX wieku. Brytyjski wojskowy i podróżnik Percy Fawcett w sercu amazońskiej dżungli odkrywa ślady istnienia nieznanej wcześniej, zaawansowanej indiańskiej cywilizacji, która kiedyś zamieszkiwała te tereny. Jego rewelacje nie znajdują uznania w gronie naukowców traktujących rdzenną ludność Amazonii jako „dzikusów”. Wspierany przez rodzinę i przyjaciół Fawcett postanawia wyruszyć w głąb dżungli, by odnaleźć ruiny dawnej stolicy mitycznego El Dorado i tym samym udowodnić swoją teorię. Robert Pattison wciela się w postać kompana Percy’ego – Henry’ego Costina.

Life

Life

Life

Film opowiada historię życia fotografa Life, Dennisa Stocka (Robert Pattison). Zawiera niesamowite spojrzenie na powstawanie jednych z najbardziej ikonicznych fotografii z Hollywood przez pryzmat życia skomplikowanego mężczyzny.

Good Time

Good Time

Good Time

Piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami. Connie (Robert Pattison) chce się wyrwać z biedy. Zabrać swojego niepełnosprawnego brata Nicka do odległej krainy szczęśliwości, gdzie będą mogli spędzać dobrze czas z dala od trosk. Na drodze do celu staje brak pieniędzy, dlatego zuchwały mężczyzna planuje napad na bank. Nieuzbrojeni, z maskami na twarzy wychodzą z lokalnego oddziału z pokaźną sumką i dopiero teraz mają się rozpocząć prawdziwe problemy. Znaczone pieniądze wybuchają, policja rozpoczyna pościg, a Nick trafia do aresztu. Connie nie cofnie się przed niczym, aby wyciągnąć brata z tej sytuacji. Los rzuca mu kłody pod nogi, ale jego pomysłowość potrafi zaskoczyć, przerazić, a nawet rozczulić.

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply