– daję 7 łapek!

Kino młodzieżowe, które nie jest zbyt ciężkie, a jednak wciąż dotyka istotnych zagadnień. I to z jaką wiarygodnością! „Niedoskonały wiek” ogląda się zupełnie tak, jakby się słuchało opowiadania nastoletniej kuzynki, która dzieli się z Tobą swoimi rozterkami.

Włoski film nie jest napuszony, nie próbuje udawać, że porusza wielkie problemy społeczne – ale też nie poprzestaje na płytkiej przebieżce pomiędzy kłótniami z rodzicami i złamanym sercem. Obraz zachowuje balans, który pozwala czerpać przyjemność z seansu, przy jednoczesnym zadumaniu się nad niektórymi sprawami.

Kadr z filmu „Niedoskonały wiek”.

Camilla (Marina Occhionero) marzy o karierze tancerki baletowej. Trenuje ostro i zawzięcie. Nie zapowiada to jednak kolejnego typowego dramatu o pełnych wyrzeczeń sportowych próbach zakończonych spektakularnym sukcesem. Walka o zawodową przyszłość jest tylko pretekstem do zaprezentowania walki o teraźniejszość.

Na kilka dni przed ważnym przesłuchaniem, mogącym zapewnić młodym tancerkom stypendium w prestiżowej szkole, Camilla zbliża się emocjonalnie do koleżanki – i jednocześnie konkurentki – Sary (Paola Calliari). Spędzają babski wieczór w domu jednej z nich, gadają o głupotach, jadą nad wodę, opalają się, tańczą…

Kadr z filmu „Niedoskonały wiek”.

„Niedoskonały wiek” pokazuje, jak w ciągu kilku chwil można stracić wiele spośród tego, na co pracowało się latami. Zarówno szansę na realizację pasji, jak i coś o wiele cenniejszego – szacunek do samej siebie.

Camilla nie jest głupiutka i nieasertywna. To nie tak, że destruktywna Sara wciąga niewinną koleżankę w alkohol, narkotyki i imprezy. Obie dziewczęta nie są świadome tego, co może się stać – i tak naprawdę zachowują się zupełnie naturalnie. Tak wygląda nastoletni świat. Nietrudno o popełnianie drobnych błędów. Pytanie: ile takie błędy mogą kosztować?

Kadr z filmu „Niedoskonały wiek”.

Włoska produkcja serwuje przekrój przez młodzieńcze dylematy: o wyborze swojej drogi zawodowej czy próbie wyrwania się spod pieczy rodziców. Jak wybrać pomiędzy upartym dążeniem do celu a rezygnacją z marzeń? To wyzwanie pokonywania własnych słabości i sprostania funkcji autorytetu dla młodszego rodzeństwa. Opowieść o odkrywaniu własnej seksualności, pożądaniu, o przyjaźni, o zazdrości, zawiści i o żądzy zemsty.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

Body horror, film kryminalny, thriller i komedia romantyczna mieszczą się w tej opowieści o dwóch...

To miało być zwykłe popołudnie. Kolejna godzina terapii, podczas której małżeństwo próbuje dojść...

Ona – kłamanie doprowadziła do mistrzostwa. On – prawdę, pracowitość i oddanie sprawie uznaje za...

Leave a Reply