Nieznana strona Warszawy. Duszna tajemnica. Zniknięcia i tajemnicze wizje. Wizjonerka  w swoim pilotażowym odcinku zachwyca tym, że kładzie duży nacisk na psychologię bohaterów i ucieka od wymuszonego glamouru stolicy. To serial, który stoi dobrym aktorstwem i ciekawie nakreśloną intrygą. Klara Kochańska potrafi wykorzystywać drobne gesty i niuanse międzyludzkich relacji.

Wizjonerka / instagram serialu
Wizjonerka – thriller z metafizyką

Wanda (Małgorzata Gorol) ma mroczną przeszłość, od której próbuje się odciąć. Właśnie kończy terapię, pracuje jako kelnerka w kawiarni i mieszka ze znajomymi. Zatopiona we własnych myślach, nie zamierza angażować się w otaczającą ją rzeczywistość. Pewnego dnia słyszy rozmowę znajomego detektywa (Marcin Perchuć) o zaginięciu siostry zakonnej pomagającej dziewczynom pracującym na ulicy. Wiedziona instynktem i niewyjaśnioną intuicją postanawia zaangażować się w sprawę i rozpoczyna prywatne śledztwo. Dokąd ją zaprowadzi? Aby się dowiedzieć, trzeba będzie trochę poczekać. Tymczasem ziarenko zostaje zasiane, a ciekawość rośnie z każdą minutą.

style=”text-align:justify;”Wizjonerka opowiada o świecie pełnym tajemnicy. Patrzymy na szarą Warszawę, która gdzieś na obrzeżach nosi wiele znaków zapytania. Zaginięcie zakonnicy, niewyjaśniona przeszłość Wandy i detektyw, który z jakiegoś powodu nie pracuje już w policji. Klara Kochańska pokazuje indywidualnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Nie odsłania całego obrazu, a daje jedynie zapowiedź przyszłych wydarzeń. Sprawnie łączy ze sobą dosłowność otaczającej rzeczywistości z pewną metafizyką i niezrozumiałymi zjawiskami. Wanda potrafi przewidzieć przyszłość. W momentach natchnienia widzi zdarzenia, którym pragnie zapobiec. Dzięki niej na opowiadaną historię spada mgła niedopowiedzeń i mrocznej aury. 

Wizjonerka / instagram serialu
Wizjonerka – gęsta atmosfera i intrygujące aktorstwo

Małgorzata Gorol doskonale kreuje dwuznaczną postać, która jednym spojrzeniem potrafi wyrazić wiele skrajnych emocji. Delikatna i dziewczęca nosi w sobie skazę traumatycznej przeszłości. Z łatką chorej psychicznie i niebezpiecznej próbuje od nowa odnaleźć się w rzeczywistości. Jej Wanda jest jednocześnie sympatyczna i antypatyczna i na razie trudno zdecydować, czego można się po niej spodziewać. Równie dobrze i intrygująco wypada Marcin Perchuć. Samotny detektyw, który skupia się na sprawach, ale ucieka od życia prywatnego. Wizjonerka prezentuje nam ciekawy duet pełen sprzeczności i przyciągającej chemii.

Serial stworzony przez Karolinę Frankowską i wyreżyserowany przez Klarę Kochańską jest thrillerem, który chce się oglądać i wraz z bohaterami zbierać elementy układanki. Pierwszy odcinek daje nadzieję na wciągającą opowieść z dobrym aktorstwem i ciekawymi twistami. Wizjonerka to intryga, którą chce się jak najszybciej rozwikłać. 

Related Posts

Przyjemna dla ucha jazzowa muzyka rozbrzmiewa z głośników. Czarny ekran i już wpadamy do Paryża....

O miłości i szacunku w powściągliwy i pełen czułości sposób opowiada Maryam Touzani w Turkusowej...

“Bękart” to najbardziej wciągający film o ziemniakach, jaki przyjdzie wam oglądać. Ekscytująca...

Leave a Reply