Nieznana strona Warszawy. Duszna tajemnica. Zniknięcia i tajemnicze wizje. Wizjonerka  w swoim pilotażowym odcinku zachwyca tym, że kładzie duży nacisk na psychologię bohaterów i ucieka od wymuszonego glamouru stolicy. To serial, który stoi dobrym aktorstwem i ciekawie nakreśloną intrygą. Klara Kochańska potrafi wykorzystywać drobne gesty i niuanse międzyludzkich relacji.

Wizjonerka / instagram serialu
Wizjonerka – thriller z metafizyką

Wanda (Małgorzata Gorol) ma mroczną przeszłość, od której próbuje się odciąć. Właśnie kończy terapię, pracuje jako kelnerka w kawiarni i mieszka ze znajomymi. Zatopiona we własnych myślach, nie zamierza angażować się w otaczającą ją rzeczywistość. Pewnego dnia słyszy rozmowę znajomego detektywa (Marcin Perchuć) o zaginięciu siostry zakonnej pomagającej dziewczynom pracującym na ulicy. Wiedziona instynktem i niewyjaśnioną intuicją postanawia zaangażować się w sprawę i rozpoczyna prywatne śledztwo. Dokąd ją zaprowadzi? Aby się dowiedzieć, trzeba będzie trochę poczekać. Tymczasem ziarenko zostaje zasiane, a ciekawość rośnie z każdą minutą.

style=”text-align:justify;”Wizjonerka opowiada o świecie pełnym tajemnicy. Patrzymy na szarą Warszawę, która gdzieś na obrzeżach nosi wiele znaków zapytania. Zaginięcie zakonnicy, niewyjaśniona przeszłość Wandy i detektyw, który z jakiegoś powodu nie pracuje już w policji. Klara Kochańska pokazuje indywidualnych bohaterów, których losy splatają się ze sobą. Nie odsłania całego obrazu, a daje jedynie zapowiedź przyszłych wydarzeń. Sprawnie łączy ze sobą dosłowność otaczającej rzeczywistości z pewną metafizyką i niezrozumiałymi zjawiskami. Wanda potrafi przewidzieć przyszłość. W momentach natchnienia widzi zdarzenia, którym pragnie zapobiec. Dzięki niej na opowiadaną historię spada mgła niedopowiedzeń i mrocznej aury. 

Wizjonerka / instagram serialu
Wizjonerka – gęsta atmosfera i intrygujące aktorstwo

Małgorzata Gorol doskonale kreuje dwuznaczną postać, która jednym spojrzeniem potrafi wyrazić wiele skrajnych emocji. Delikatna i dziewczęca nosi w sobie skazę traumatycznej przeszłości. Z łatką chorej psychicznie i niebezpiecznej próbuje od nowa odnaleźć się w rzeczywistości. Jej Wanda jest jednocześnie sympatyczna i antypatyczna i na razie trudno zdecydować, czego można się po niej spodziewać. Równie dobrze i intrygująco wypada Marcin Perchuć. Samotny detektyw, który skupia się na sprawach, ale ucieka od życia prywatnego. Wizjonerka prezentuje nam ciekawy duet pełen sprzeczności i przyciągającej chemii.

Serial stworzony przez Karolinę Frankowską i wyreżyserowany przez Klarę Kochańską jest thrillerem, który chce się oglądać i wraz z bohaterami zbierać elementy układanki. Pierwszy odcinek daje nadzieję na wciągającą opowieść z dobrym aktorstwem i ciekawymi twistami. Wizjonerka to intryga, którą chce się jak najszybciej rozwikłać. 

Related Posts

Komedia romantyczna została odmieniona już przez wszystkie przypadki. Twórcy odrywają kupony od...

Kobiecy wypad na Florydę, by odciąć się od przeszłości i wkroczyć w nowe, lepsze życie to świetny...

Las na Grontach skrywa wiele tajemnic. Przez lata owiany mgłą uchodził za zbiorową mogiłę Polaków...

Leave a Reply