„Oppenheimer” Christophera Nolana najlepszym filmem dramatycznym, a „Biedne istoty” Yorgosa Lanthimosa najlepszą komedią lub musicalem. „Sukcesja”, „The Bear” i „Awantura” najlepszymi serialami. Poznajcie pełną listę laureatów!

Złote Globy 2024. Film – nominowani i zwycięzcy

Najlepszy film dramatyczny

Najlepsza komedia lub musical

  • Barbie
  • „Biedne istoty” – zwycięzca
  • „American Fiction”
  • „Przesilenie zimowe”
  • „Obsesja”
  • „Air”

Osiągnięcie kinowe i w box office

  • „Barbie” – zwycięzca
  • „Strażnicy Galaktyki Vol. 3”
  • „John Wick 4”
  • „Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One”
  • „Oppenheimer”
  • „Spider-Man: Poza Uniwersum”
  • „Super Mario Bros: Film”
  • „Taylor Swift: The Eras Tour”

Najlepsza reżyseria

  • Bradley Cooper „Maestro”
  • Greta Gerwig „Barbie”
  • Yorgos Lanthimos „Biedne istoty”
  • Christopher Nolan „Oppenheimer” – zwycięzca
  • Martin Scorsese „Czas krwawego księżyca”
  • Celine Song „Poprzednie życie”

Najlepszy scenariusz

  • „Barbie” Greta Gerwig, Noah Baumbach
  • „Biedne istoty” Tony McNamara
  • „Oppenheimer” Christopher Nolan
  • „Czas krwawego księżyca” Eric Roth, Martin Scorsese
  • „Poprzednie życie” Celine Song
  • „Anatomia upadku” Justine Triet, Arthur Harari – zwycięzcy

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym

  • Lily Gladstone „Czas krwawego księżyca” – zwyciężczyni
  • Carey Mulligan „Maestro”
  • Sandra Hüller „Anatomia upadku”
  • Annette Bening „Nyad”
  • Greta Lee „Poprzednie życie”
  • Cailee Spaeny „Priscilla”

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym

  • Bradley Cooper „Maestro”
  • Cillian Murphy „Oppenheimer” – zwycięzca
  • Leonardo DiCaprio „Czas krwawego księzyca”
  • Colman Domingo „Rustin”
  • Andrew Scott „Dobrzy nieznajomi”
  • Barry Keoghan „Saltburn”

Najlepszy aktor w komedii lub musicalu

  • Nicolas Cage „Dream Scenario”
  • Timothée Chalamet „Wonka”
  • Matt Damon „Air”
  • Paul Giamatti „Przesilenie zimowe” – zwycięzca 
  • Joaquin Phoenix „Bo się boi”
  • Jeffrey Wright „American Fiction”

Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu

  • Fantasia Barrino „Kolor purpury”
  • Jennifer Lawrence „Bez urazy”
  • Natalie Portman „Obsesja”
  • Alma Pöysti „Opadające liście”
  • Margot Robbie „Barbie”
  • Emma Stone „Biedne istoty” – zwyciężczyni

Najlepszy aktor drugoplanowy

  • Willem Dafoe „Biedne istoty”
  • Robert DeNiro „Czas krwawego księżyca”
  • Robert Downey Jr „Oppenheimer” – zwycięzca
  • Ryan Gosling „Barbie”
  • Charles Melton „Obsesja”
  • Mark Ruffalo „Biedne istoty”

Najlepsza aktorka drugoplanowa

  • Emily Blunt „Oppenheimer”
  • Danielle Brooks „Kolor purpury”
  • Jodie Foster „Nyad”
  • Julianne Moore „Obsesja”
  • Rosamund Pike „Saltburn”
  • Da’Vine Joy Randolph „Przesilenie zimowe” – zwyciężczyni

Najlepszy film animowany

  • „Chłopiec i czapla” – zwycięzca
  • „Elemental”
  • „Spider-Man: Poprzez multiwersum””
  • „Super Mario Bros: Film”
  • „Suzume”
  • „Życzenie”

Najlepszy film nieanglojęzyczny

  • „Anatomia upadku” – zwycięzca
  • „Ja, kapitan”
  • „Poprzednie życie”
  • „Śnieżne bractwo”
  • „Strefa interesów”

Najlepsza muzyka

  • Ludwig Göransson „Oppenheimer” – zwycięzca
  • Jerskin Fendrix „Biedne istoty”
  • Robbie Robertson „Czas krwawego księżyca”
  • Mica Levi „Strefa interesów”
  • Daniel Pemberton „Spider-Man: Poprzez multiwersum”
  • Joe Hisaishi „Chłopiec i czapla”

Najlepsza piosenka

  • „Barbie” – „What Was I Made For?” Billie Eilish i Finneas – zwycięzcy
  • „Barbie” – „Dance the Night” Caroline Ailin, Dua Lipa, Mark Ronson i Andrew Wyatt
  • „Przyszła do mnie” – „Addicted to Romance” Bruce Springsteen and Patti Scialfa
  • „Super Mario Bros: Film” – „Peaches” by Jack Black, Aaron Horvath, Michael Jelenic, Eric Osmond i John Spiker
  • „Barbie” – „I’m Just Ken” Mark Ronson, Andrew Wyatt
  • „Rustin” – „Road to Freedom” Lenny Kravitz

Złote Globy 2024. Telewizja – nominowani i zwycięzcy

Najlepszy serial dramatyczny

  • „1923”
  • „The Crown”
  • „Dyplomatka”
  • „The Last of Us”
  • „The Morning Show”
  • „Sukcesja” – zwycięzca

Najlepszy miniserial, antologia lub film telewizyjny

  • „Awantura” – zwycięzca
  • „Lekcje chemii”
  • „Daisy Jones & the Six”
  • „Światło, którego nie widać”
  • „Fellow Travelers”
  • „Fargo”

Najlepszy serial komediowy lub musical

  • „The Bear” – zwycięzca
  • „Ted Lasso”
  • „Misja: podstawówka”
  • „Jury Duty”
  • „Zbrodnie po sąsiedzku”
  • „Barry”

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

  • Pedro Pascal „The Last of Us”
  • Kieran Culkin „Sukcesja”
  • Jeremy Strong „Sukcesja”
  • Brian Cox „Sukcesja”
  • Gary Oldman „Kulawe konie”
  • Dominic West „The Crown”

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu:

  • Bill Hader „Barry”
  • Steve Martin „Zbrodnie po sąsiedzku”
  • Martin Short „Zbrodnie po sąsiedzku”
  • Jason Segel „Terapia bez trzymanki”
  • Jason Sudeikis „Ted Lasso”
  • Jeremy Allen White „The Bear” – zwycięzca

Najlepszy aktor w miniserialu, antologii lub filmie telewizyjnym

  • Matt Bomer „Fellow Travelers”
  • Sam Claflin „Daisy Jones & the Six”
  • Jon Hamm „Fargo”
  • Woody Harrelson „Hybraulicy z Białego Domu”
  • David Oyelowo „Lawmen: Bass Reeves”
  • Steven Yeun „Awantura” – zwycięzca

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

  • Helen Mirren „1923”
  • Bella Ramsey „The Last of Us”
  • Keri Russell „Dyplomatka”
  • Sarah Snook „Sukcesja” – zwyciężczyni
  • Imelda Staunton „The Crown”
  • Emma Stone „The Curse”

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu

  • Ayo Edebiri „The Bear” – zwyciężczyni
  • Natasha Lyonne „Poker Face”
  • Quinta Brunson „Misja: podstawówka”
  • Rachel Brosnahan „Wspaniała Pani Maisel”
  • Selena Gomez „Zbrodnie po sąsiedzku”
  • Elle Fanning „Wielka”

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

  • Riley Keough „Daisy Jones & the Six”
  • Brie Larson „Lekcje chemii”
  • Elizabeth Olsen „Miłość i śmierć”
  • Juno Temple „Fargo”
  • Rachel Weisz „Nierozłączne”
  • Ali Wong „Awantura” – zwyciężczyni

Najlepsza aktorka drugoplanowa – telewizja

  • Elizabeth Debicki „The Crown” – zwyciężczyni
  • Abby Elliott „The Bear”
  • Christina Ricci „Yellowjackets”
  • J. Smith-Cameron „Sukcesja”
  • Meryl Streep „Zbrodnie po sąsiedzku”
  • Hannah Waddingham „Ted Lasso”

Najlepszy aktor drugoplanowy – telewizja

  • Billy Crudup „The Morning Show”
  • Matthew Macfadyen „Sukcesja” – zwycięzca
  • James Marsden „Jury Duty”
  • Ebon Moss-Bachrach „The Bear”
  • Alan Ruck „Sukcesja”
  • Alexander Skarsgård „Sukcesja”

Najlepszy występ komediowy stand-up w telewizji

  • Ricky Gervais „Ricky Gervais: Armageddon” – zwycięzca
  • Trevor Noah „Trevor Noah: Where Was I”
  • Chris Rock „Chris Rock: Selective Outrage”
  • Amy Schumer „Amy Schumer: Emergency Contact”
  • Sarah Silverman „Sarah Silverman: Someone You Love”
  • Wanda Sykes „Wanda Sykes: I’m an Entertainer”
Related Posts

Znamy nominacje do tegorocznych Oscarów, czyli nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Ogłosili je...

17 czerwca dobiegł końca 42. Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie. Na gali zamknięcia pojawili się...

Oscary nadal wzbudzają żywe emocje. Wręczenie nagród Amerykańskiej Akademii to jedna z...

Leave a Reply