Zakończyła się 12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta. Podczas Gali zamknięcia ogłoszono zwycięzców konkursów scenariuszowych. Nagrodę za scenariusz filmu zrealizowanego i 50 tys. zł otrzymał Damian Kocur za „Chleb i sól”. Gośćmi wieczoru byli m.in. Katarzyna Figura, Marek Kalita, Aleksandra Popławska, Małgorzata Szumowska, Olga Bołądź. 

Gala zamknięcia 12. edycji FF Script Fiesta odbyła się w kinie Elektronik. Event poprowadzili Artur Zaborski i Patrycja Wanat. Podczas wieczoru, na zamkniętym pokazie, pokazane zostały dwa filmy zrealizowane przez studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej:  „Jestem” w reżyserii Cezarego Orłowskiego z Katarzyną Figurą oraz „Syn szczęścia” w reżyserii Dominika Mireckiego z Markiem Kalitą. 

12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta odbyła się w dniach 18-21 kwietnia. Podczas festiwalu na widzów i słuchaczy czekały panele, warsztaty, pokazy filmowe. Gośćmi festiwalu byli m.in. Katarzyna Figura, Natasza Parzymies, Ilona Łepkowska, Marianna Zydek, Karolina Korwin-Piotrowska, Krzysztof Gureczny, Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko, Kinga Dębska i Piotr Domalewski.

Oto lista zwycięzców:

 Nagroda za scenariusz filmu zrealizowanego – Damian Kocur, projekt „Chleb i sól”. Zwycięzca otrzymał 50 tys. zł. To najwyższa w Polsce nagroda dla scenarzystów. Jej fundatorem jest Warszawska Szkoła Filmowa, organizator Script Fiesty.

– Nagroda za koncept serialu – Marta Bacewicz za projekt „Serca mam dwa”. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 20 tys. zł.

– Nagroda za najlepszy scenariusz teledysku – Dawid Misiorny za teledysk „Gad”  do utworu Moniki Brodki. Nagrodę w wysokości 3 tys. zł ufundowało Respect Energy. 

– Tegoroczna edycja festiwalu pokazała nam, jak potrzebne są rozmowy wokół tematów scenariuszowych. Na organizowane przez nas wydarzenia wydaliśmy ponad 11 tys. wejściówek. Hitami frekwencyjnymi był pokaz „Pocahontas” i rozmowa z Philipem LaZabnikiem, Noc Teledysków i panel o adaptowaniu Tyrmanda. Jestem szczęśliwy i dumny z odzewu widzów – mówi Artur Zaborski, dyrektor artystyczny festiwalu. 

Swoje nagrody przyznali także partnerzy Festiwalu:

– Audioteka – nagroda za koncept scenariusza audio i 5 tys. zł – Marta Michalak za projekt „Sekstoria” oraz Natalia Anduła za projekt „Bezsenne noce, senne dnie” 

– Atelier scenariuszowe – nagroda Przemysław Jurek za projekt „Incydent w Emilcinie”

– No Drama – nagroda za koncept scenariusza serialu – Ola Hulbój za projekt „Wciąż tu jesteśmy”

– Crew United – nagroda za koncept scenariusza serialu Marta Bacewicz za projekt „Serca mam dwa” oraz Sylwia Zielińska i Michał Łukowicz za projekt „Dwa pogrzeby Antoniego Fabera”

Źródło: informacja prasowa

About the Author
Related Posts

Kryminały, komedie, dramaty, dokumenty, programy sportowe, filmy akcji, czy familijne – to tylko...

Aborcja – temat, który polaryzuje rozmówców. Skąd się wzięła Pocahontas? Jak mówić ouchodźcach. W...

Rok 2023 zapowiada się niebywale ekscytująco w Netflix. Na platformie pojawi się wiele polskich...

Leave a Reply