Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lucasa Dhonta.

Decyzją Jury Konkursu Filmów Pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz i Magnus Von Horn, Grand Prix – Złoty Anioł dla najlepszego filmu otrzymał „Girl”w reżyserii Lucasa Dhonta.

Wyróżnienie przypadło filmowi „Dear Son”w reżyserii Mohameda Bena Atti.

W Konkursie Shortcut Jury pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewiczw składzie: Anna Zamecka, Michalina Olszańska Marcin Bortkiewicz, Marcin Sauterpostanowiło przyznać Złotego Anioła za odkrywczy, autorski język i gęstość opisu świata Raymundowi Ribayi Gutierrezowi za film „Judgement”.

Jury wyróżniło też: fabułę „Wren Boys”w reżyserii Harryego Lightona za ostrość widzenia i nie oczywistą narrację, animację „III” Marty Pajek za sensualność i emocjonalną głębię oraz dokument „Prisoners of Society”podpisany przez Rati Tsiteladze za dotkliwy i osobny obraz człowieka w opresji.

W konkursie From Poland, w którym jurorami są nasi widzowie, zwyciężył film „Kamerdyner”Filipa Bajona.

Jury młodych wybrało film „Summer Survivor” Marijy Kavtaradze za niebywała lekkość, z jaką mówi o trudnych tematach. Jury studenckie nagrodziło film „Girl”.

 

Na gali przyznano także nagrody Flisaka. Odebrali je twórcy, który przyczyniają się do promocji regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżniono nimi wybitną aktorkę Grażynę Szapołowską, producenta Dawida Janickiego i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

fot. Małgorzata Czop

Złotego Anioła za całokształt twórczości przyznano Mai Komorowskiejza jej wybitne kreacje artystyczne.

Related Posts

Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW, który zakończył w niedzielę 7 czerwca swoją wirtualną edycję na...

26. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW odbędzie się w tym roku w dniach 29 maja – 7...

Autor tekstu: Dagmara Gawrońska Ostatnie dni lutego spędziliśmy w animowanym świecie na słynnym...

Leave a Reply