Pochodzi z Republiki Południowej Afryki. Swoją karierę zaczynała jako modelka i nikt nie wierzył, że delikatna blondynka będzie mogła zrobić zawrotną aktorską karierę. Początki w Hollywood przynosiły role stereotypowe, drugoplanowe i niekoniecznie wymagające, choć Charlize Theron nie zamierzała dać się wtłoczyć w ramy swojej fizyczności. Większość reżyserów ogrywało jej urodę, aż natrafiła na Patty Jenkins, która pokazała niesamowity talent aktorki. Nagrodzona Oscarem zachwyca zdolnością do metamorfozy, ekranową charyzmą i niesamowitym błyskiem w oku. Oto najlepsze role Charlize Theron!

 

Królewna Śnieżka i Łowca

Królewna Śnieżka i Łowca

Zła Królowa przejmuje władzę nad królestwem. Zapatrzona w siebie, zakochana w swojej urodzie i sile pozbędzie się wszystkiego i wszystkich, którzy staną jej na drodze w realizowaniu bezwzględnych i egoistycznych planów. Charlize Theron jest tutaj niezwykle wykwintna, wyszukana, elegancka i chłodnie powściągliwa. Jej siła tkwi w erotycznej delikatności i magnetycznym spojrzeniu. Unika aktorskiej szarży, nie czyni ze swojej bohaterki karykaturalnego potwora.

Daleka północ

Daleka północ

Daleka północ

Charlize Theron nie gra tutaj delikatnej i kokieteryjnej kobietki, która próbuje uwieść sąd i ławę przysięgłych. Josey staje na czele kobiet, które, w niezwykle ciężkiej i uznawanej za męską pracy, są molestowane przez swoich współpracowników. Oscarowa rola, magnetyczna siła i determinacja.

Atomic Blonde

Atomic Blonde

Atomic Blonde

Lorraine Broughton – agentka do zadań specjalnych, James Bond w spódnicy i niezwykle sprawna kobieca wersja Bourne’a. Wydaje mi się, że Charlize Theron nie powinna być porównywana do odpowiedników męskich bohaterów. W Atomic Blonde stworzyła nowy rodzaj kobiecej bohaterki – silnej, niezależnej i gotowej rozprawić się z przeciwnikiem w szpilkach i spódnicy. Zachwyca wyważenie i emocjonalna powściągliwość, a do tego niesamowite sceny akcji, do których aktorka nie chciała dublerki. Fenomenalny mastershoot, w którym Broughton rozprawia się z kilkoma rosyjskimi agentami, zasługuje na nagrodę. Atomowa blondynka o hipnotyzującym wdzięku.Mad Max 

Mad Max

Mad Max

Cesarzowa Furiosa zasiadła za kierownicą ogromnego samochodu i walczy, nie tylko o siebie, ale lepszy byt swego ludu. George Miller połączył niebywałą urodę aktorki z jej siłą i umiejętnością fizycznej gry. W zestawieniu z powściągliwym Tomem Hardym powstaje wybuchowy duet, w którym – na szczęście – erotyczne napięcie nie przysłania głównego celu – pokonania tyrana.

Monster

Monster

Monster

Charlize Theron u Patty Jenkins stworzyła rolę życia! Aileen Wuornos to prostytutka, która za zabicie kilku mężczyzn została skazana na śmierć. Duet debiutującej reżyserki i niesamowitej aktorski skupił się nie tyle na eksponowaniu brutalności dokonywanych zbrodni, ale odkrywaniu okoliczności, w jakich doszło do zabójstw. To portret skrzywdzonej i nieakceptowanej dziewczyny, która nie mogła poradzić sobie ze swoją emocjonalnością. Theron stworzyła wiarygodny psychologicznie obraz kobiety zepchniętej na margines społeczny. Dzięki niej widzimy nie tyle potwora, co człowieka, który nie odnalazł swojego miejsca w świecie. Prawdziwy majstersztyk.

 

 

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply