„Ciche miejsce 2” w końcu pojawi się w naszych kinach. Kontynuacja hitu z 2018 roku ponownie zabierze nas do świata, gdzie każdy najmniejszy dźwięk stanowi zagrożenie dla bohaterów.

„Ciche miejsce 2” – zwiastuny

Rodzina Abbottów (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) kontynuują walkę o przetrwanie w ciszy. Zmuszeni wyruszyć w nieznane, szybko zdają sobie sprawę, że stworzenia, które polują, gdy usłyszą dźwięk, nie są jedynym zagrożeniem, które czai się za piaszczystą ścieżką.

W 2018 roku pierwszy film Johna Krasińskiego zamienił ciszę w strach i zmienił oblicze dotychczasowego gatunku horror-thriller. Film stał się ku zaskoczeniu wielu hitem i istotną częścią kultury popularnej.

Teraz nadchodzi wyczekiwany drugi rozdział opowieści. Od pierwszych chwil filmu rodzina jest zmuszona do ucieczki. W czasie, kiedy empatia i więzy międzyludzkie prawie zniknęły ze świata, rodzina stara się nie tylko być cicho, aby przetrwać, ale znaleźć nadzieję w przerażającej ciszy wokół nich.

„Ciche miejsce 2” – twórcy o filmie

Pomysł, że rodzina będzie kontynuowała swoją podróż na rozległe, niezbadane terytorium poza ich dotychczasowym domem był zaskoczeniem nawet dla Krasińskiego. Nie przypuszczał, gdy zaczął pracować nad pierwszą częścią, że film tak bardzo się spodoba. Jednak Krasiński wpadł na pomysł kontynuacji.  Poczuł, że może będzie to dla niego wyzwaniem. „Początkowo nie miałem zamiaru robić sequela filmu.” – mówił Krasiński – „Siła świata, który stworzyliśmy, przyciągnęła nas do głębszego zanurzenia się w nim, aby zobaczyć, dokąd może zaprowadzić rodzinę Abbottów”.

Evelyn (Emily Blunt) and Marcus (Noah Jupe) brave the unknown in „A Quiet Place Part II.”

Film trafi do kin 4 czerwca!

Related Posts

W programie 12. LGBT Film Festivalu znalazły się między innymi filmy nie zaakceptowane kiedyś...

Będzie to już 12. edycja imprezy uważanej za największe w Europie Środkowo-Wschodniej święto kina...

Bohaterką tegorocznej edycji plakatu LGBT Film Festival jest Kim Lee – nieżyjąca już polska drag...

Leave a Reply