Gra o wszystko

Molly's Game

Molly’s Game

Molly Bloom (Jessica Chastain) wychowywała się pod czujnym i surowym okiem ojca, który zawsze oczekiwał od niej więcej niż mogła zaoferować. Inteligenta, niezwykle błyskotliwa i uparta miała przed sobą fantastyczną sportową karierę, która została przerwana przez groźną kontuzję. Zmęczona ciągłą presją wyjechała do Los Angeles, by zrobić sobie rok przerwy przed studiami prawniczymi. Szybko znalazła pracę i zatopiła się w podziemny świat nielegalnego hazardu. Jako dobra obserwatorka i bystra uczennica zgromadziła wiedzę, która pozwoliła jej organizować całonocne spotkania, gdzie stawką w grze stawały się miliony.

To opowieść o kobiecie, którą potrafiła rządzić w męskim świecie, stawiać warunki i zwyciężać. Historia siły i determinacji, by nie być dłużej obiektem upokorzeń czy nic nieznaczącym trybikiem w machinie ociekającego testosteronem świata. Aaron Sorkin pokazał kobietę, która podąża według ustalonego systemu wartości. Jej postawa jest imponująca, szczególnie kiedy na szali stoi honor.

Wróg numer jeden

Jessica Chastain

Wróg numer jeden

Ponownie kobieta w męskim świecie, która musi nauczyć się rozpychać łokciami, aby w końcu być traktowaną poważnie. Jako kompetentną i zdolną do wykonywania przydzielonego jej zadania. Maya jest agentką CIA, dla której niemożliwe nie istnieje. Kiedy zostaje jej przydzielone zadanie schwytania najbardziej poszukiwanego człowieka na świecie – Osamy bin Ladena, pokazuje, że nie cofnie się przed niczym, by udowodnić światu, jak wielką posiada w sobie siłę.Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzę kobiet

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzę kobiet

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzę kobiet

Siła Lisabeth wynika z traumy i trudno uznać ją za wzorową bohaterkę, ale można podziwiać jej odwagę i determinację w kroczeniu do celu. Kobieta wraz z dziennikarzem śledczym podejmuje się niezwykłego zlecenia. Oboje badają tajemniczą sprawę kryminalną sprzed lat. Zagłębiają się w mroczną i krwawą historię rodzinną, która doprowadzi ich do niebezpiecznych odkryć…

Mad Max

Mad Max

Mad Max

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna, a nieustraszona Furiosa zrobi wszystko, by dotrzeć do celu.

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika? O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu to opowieść o niezależności, kroczeniu własnymi ścieżkami i odwadze w byciu sobą.

Lady M.

Lady M.

Lady M.

Nieszczęśliwe kobiety potrafią być niebezpieczne szczególnie wtedy, kiedy na drodze do upragnionego spełniania pojawiają się przeszkody. Lady M. pokazuje, że można się wyzwolić z gorsetu konwenansów i przypisanych ról społecznych. Udowadnia, że, w pięknej sukni i ze sztucznym uśmiechem, nie jest tylko i wyłącznie ozdobą u boku męża, którą mógłby się bez skrępowania chwalić w towarzystwie. Posiada własne pragnienia i marzenia. Nic jej nie zatrzyma na drodze do ich realizacji.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply