Klub filmowy {OD–JAZD} to autorski edukacyjno-kinofilski projekt, który już po raz drugi zabiera swych członków w wielką podróż przez niezwykły świat kina.

Najwybitniejsze i najgłośniejsze dzieła w historii kinematografii – ale i te bardziej ukryte filmowe skarby – wspólnie w uczestnikami odkrywamy w trwającym dziewięć miesięcy cyklu spotkań.

Tematyczne oraz gatunkowe zróżnicowanie programu umożliwia zapoznanie się z całym kalejdoskopem filmowych zjawisk, tendencji i postaci, dzięki czemu projekt zaraża miłością do kina oraz zachwyca jego bogactwem i różnorodnością.

W filmowe podróże uczestnicy zabierani są przez doświadczonych ekspertów i ekspertki, którzy podczas krótkich prelekcji wprowadzają odbiorców w niezbędne konteksty i wyposażają w narzędzia ułatwiającego odbiór dzieł filmowych.

Po każdym seansie eksperci biorą udział w najważniejszej części klubowych spotkań – wspólnej dyskusji. Podczas poseansowych rozmów każdy z uczestników może podzielić się swoim własnym pomysłem na interpretację filmu oraz skonfrontować ją z innymi. Dla klubowych ekspertów, a także dla moderującej dyskusje kuratorki projektu, Klary Pawlickiej, najważniejsze są osobiste odczucia i samodzielne, nawet te najbardziej „odjechane” interpretacje. I właśnie owe kolektywne odczytania, wynikające z zestawienia ze sobą wielu często bardzo odmiennych perspektyw decydują o unikalnym charakterze Klubu filmowego {OD–JAZD}. Pozwalają widzieć dzieła filmowe w odbiciach wielu luster, a więc czerpać jeszcze więcej ze skarbnicy filmowego świata.

Klub filmowy {OD–JAZD} jest projektem otwartym – uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie jego trwania. Na każde z klubowych spotkań obowiązuje osobna sprzedaż biletów. Cena jednego pokazu to jedynie 5 zł. Przy zakupie biletu na seans istnieje możliwość otrzymania Od-jazdowej Karty Członkowskiej. Pieczątki zbierane do Karty przy każdym spotkaniu Klubu zostaną pod koniec trwania projektu nagrodzone zamkową Kartą Widza oraz innymi nagrodami niespodziankami.

W programie klubu znajdą się m.in. Na wschód od Edenu (reż. Elia Kazan, 1955), Jak być kochaną (reż. Wojciech Jerzy Has, 1963), Mistrz (reż. Paul Thomas Anderson, 2012), Przypadek (reż. Krzysztof Kieślowski, 1987), Powiększenie (reż. Michelangelo Antonioni, 1966), To wspaniałe życie, (reż. Frank Capra, 1946) czy Obywatel Kane (reż. Orson Welles, 1941). Wśród ekspertów i ekspertek, którzy wezmą udział w dyskusjach drugiej edycji klubu znajdą się m.in. Kamil Kalbarczyk, Mikołaj Mirowski, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, Kaja Klimek, Michał Oleszczyk czy Diana Dąbrowska.

Więcej informacji o klubie filmowym na stronie
https://u-jazdowski.pl/kino/repertuar/od-jazd-druga-edycja

About the Author
Related Posts

Zakończyła się 12. edycja Festiwalu Filmowego Script Fiesta. Podczas Gali zamknięcia ogłoszono...

Aborcja – temat, który polaryzuje rozmówców. Skąd się wzięła Pocahontas? Jak mówić ouchodźcach. W...

Rok 2023 zapowiada się niebywale ekscytująco w Netflix. Na platformie pojawi się wiele polskich...

Leave a Reply