Poradnik pozytywnego myślenia, reż. David O. Russell

Poradnik pozytywnego myślenia

Poradnik pozytywnego myślenia

 To antysentymentalny dramat rodzinny, który natychmiast podbił serca widowni. Jeniffer Lawrence i Bradley Cooper grają zagubionych i emocjonalnie doświadczonych wciąż atrakcyjnych ludzi, którzy na nową uczą się czerpać radość z życia. Ta delikatnie zarysowana komedia jest zarazem śmieszna i poruszająca. Z zaangażowaniem kibicujemy bohaterom, aby udało im się pokonać przeciwności losu.

Oaza, reż. Chang-dong Lee

Oaza

Oaza

Jong-du chłopak, który wcześniej został już skazany za pewne wykroczenia, spotyka Gong-ju, kobietę z porażeniem mózgu. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Jednak pewnego razu traci nad sobą kontrolę i próbuje ją zgwłacić. Dopiero kiedy dziewczyna mdleje, przerywa gwałt. Ku wielkiem zaskoczeniu Jong-du, Gong-ju dzwoni do niego i chce, żeby ją odwiedził. Po serii potajemnych randek, upośledzona umysłowo dziewczyna i niedołężny młody mężczyzna zakochują się w sobie. Ich miłość niestety nie jest akceptowana przez innych…

Ani słowa więcej, reż. Nicole Holofcener 

Ani słowa więcej

Ani słowa więcej

Tragikomedia obyczajowa w reżyserii Nicole Holofcener, nazywanej „Woody Allenem w spódnicy”. Jedna z ostatnich ról Jamesa Gandolfini, niezapomnianego bohatera serialu TV „Rodzina Soprano”. Rozwiedziona kobieta „po przejściach” decyduje się związać z poznanym na przyjęciu mężczyzną, mimo komplikacji, które ten związek wprowadza w jej od dawna uporządkowane życie.

Tajemnica Brokeback Mountain, reż. Ang Lee

Tajemnica Brokeback Mountain

Tajemnica Brokeback Mountain 

Przejmująca opowieść o zakazanym uczuciu, które rodzi się między dwójką przyjaciół. Mężczyźni odkrywają swoją homoseksualną tożsamość, ale zakleszczeni w ramach konserwatywnej społeczności muszą żyć w zgodzi z ogólnie panującymi normami. Oderwanie prawdziwego „ja” od publicznie akceptowanej osobowości zostało niezwykle subtelnie zarysowane przez aktorski duet Heath Ledger i Jake Gyllenhaal.

Brooklyn, reż. John Crowley

Brooklyn

Brooklyn

Raz na jakiś czas pojawia się film, który zasługuje na miano „zachwycającego”. Ponownie przenosimy się do lat 50. w Ameryce, kiedy mit american dream był niezwykle silny. Do Nowego Jorku, z Irlandii, przybywa Iris, która pragnie nowego, lepszego życia. Oderwana od korzeni, tęskniąca za rodziną musi stawić czoła dorosłości i pierwszej miłości. Dziewczyna wyciąga lekcję z przeżytych doświadczeń. Dowiaduje się, że powrót do domu nie jest wyjściem z trudnych sytuacji. Najlepszą opcją jest zbudowanie nowego domu – nie ważne gdzie, ale ważne z kim.

Zakochany bez pamięci, reż. Michel Gondry

Zakochany bez pamięci

Zakochany bez pamięci

 Błogosławieni zapominalscy – albo może i nie… Wszyscy, którzy wciąż nie jest przekonani co do dramatycznych zdolności Jima Carreya, powinni jak najszybciej zobaczyć film Gondry’ego. Zakochany bez pamięci to romantyczny dramat, w który reżyser zastanawia się, czy lepiej mieć miłość i ją utracić czy zapomnieć, że kiedykolwiek się kochało.

Related Posts

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Leave a Reply