Służąca, reż. Park Chan-Wook

Służąca

Służąca

 Koreański reżyser wykorzystuje Hitchcockowski humor i finezję do opowiedzenia historii miłości dwóch kobiet. To pełna erotycznego napięcia opowieść, która zachwyca wizualnym przepychem i intelektualną rozgrywką.

Głębokie błękitne morze, reż. Terence Davies 

Głębokie błękitne morze

Głębokie błękitne morze

Fenomenalne role Rachel Weisz i Toma Hiddlestona. Hester Collyer (Rachel Weisz) pisze pożegnalny list, by następnie targnąć się na swoje życie. Po nieudanej próbie samobójczej zamyka się w swoim mieszkaniu i wypalając spore ilości papierosów, myślami ucieka do wspomnień. Do beznamiętnego i nudnego małżeństwa z Williamem Collyerem (Simon Russell Beale) oraz płomiennego romansu z pilotem RAF-u, Freddiem Pagem (Tom Hiddleston).Tylko kochankowie przeżyją, reż. Jim Jarmusch

Tylko kochankowie przeżyją

Tylko kochankowie przeżyją

Wampiryczne love story to zachwycających wizualnie i pełen humoru obraz Jima Jarmuscha, który opowiada o zmaganiach zaklętych w czasie kochanków. Przepełniony melancholijną muzyką i eleganckim obrazowaniem bawi się od lat eksplorowanym mitem pragnących krwi potworów. Hiddleston i Swinton stają się ucieleśnieniem bycia cool i sexy, a Mia Wasikowska pokazuje swoją mroczną twarz.

Spragnieni miłości, reż. Kar Wai Wong

Spragnieni

Spragnieni miłości

Czy istnieje film, który jest niezwykle sensualny i gorący bez pokazywania widzom czegokolwiek seksualnego? Kar Wai Wong nakręcił najbardziej seksowne sceny, które nie pokazują seksu. To tylko długie spojrzenia i napięcie oczekiwania, które sprawiają, że można czuć każdą – nawet najmniejszą – emocję, pojawiającą się między głównymi bohaterami.

Ona, reż. Spike Jonze

Ona Her

Ona

 Miłość w czasach sztucznej inteligencji staje się protezą prawdziwych międzyludzkich relacji. Samotny mężczyzna (Joaquim Phoenix) zakochuje się w głosie systemu operacyjnego. Jonze perfekcyjnie wygrywa wątpliwości, smutek i melancholię świata nowych możliwości. Scarlett Johansson daje popisowy występ, intrygując bez pojawienia się na ekranie.

Przed zachodem słońca i Przed północą, reż. Richard Linklater

Przed zachodem słońca

Przed zachodem słońca

Ethan Hawke i Julie Deply udowodnili, że są jedną z najciekawszych ekranowych par. Zagrali jedne z najlepszych sceny, gdzie seksualna dwuznaczność staje się zarówno niezwykle satysfakcjonująca, jak i kusząca. Jest inteligentnie i czule.

Monsunowe wesele, reż. Mira Nair

Monsunowe wesele

Monsunowe wesele 

Przy okazji zbliżającego się wesela Aditi i Hemanta przybywają do Delhi ich krewni z różnych zakątków świata, między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Australii i Dubaju. Podczas gorączkowych przygotowań do uroczystości wychodzą na jaw nadzieje, obawy, długo skrywane tajemnice i sekrety rodzinne, które sprawiają, że szykowana ceremonia staje pod znakiem zapytania.

Źródło: indiewire.com

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply