Najnowszy film autorki obsypanego nagrodami Portretu kobiety w ogniu znajdzie się w programie Pokazów Galowych w ramach nadchodzącej edycji Festiwalu Nowe Horyzonty. W tym roku Stowarzyszenie NH ma przyjemność rozwijać sekcję Pokazy Galowe we współpracy z wyjątkowym partnerem – firmą Oppo.

Trwa sprzedaż karnetów na 21. NH – zostały ostatnie sztuki!

 Kup karnet

Zobacz najlepsze kino dzięki Oppo

Głośne, docenione przez widzów i krytyków filmy, sprowadzone z prestiżowych festiwali – jak MFF w Cannes, Wenecji, Toronto czy Berlinale: oto siła Pokazów Galowych. To tu uczestniczki oraz uczestnicy Nowych Horyzontów mogą zobaczyć przełomowe zjawiska we współczesnym kinie i poznać najświeższe dzieła mistrzów. Wysokiej jakości kino, prezentowane podczas Nowych Horyzontów, łączy się w tym roku z wysokiej jakości technologią, którą dostarcza Oppo, producent nowoczesnych smartfonów z serii Reno 5.

Kreatywność przede wszystkim: stwórz film i pokaż go na Nowych Horyzontach

Mecenat to jednak nie wszystko. Wspólnie z Oppo zachęcamy do proaktywnego udziału w Nowych Horyzontach – nie tylko oglądania, ale także tworzenia filmów. Razem z naszym partnerem wkrótce rozpoczniemy nabór do specjalnego konkursu, podczas którego będzie można przygotować film z wykorzystaniem smartfonu serii Reno 5. Na zwyciężczynię lub zwycięzcę czekają wyjątkowe nagrody: grant od firmy Oppo oraz możliwość zaprezentowania swojego filmu podczas 21. Nowych Horyzontów.

Petite Maman: premierowe pokazy nowego filmu Céline Sciammy na 21. NH

Czuła, wzruszająca opowieść o dorastaniu i pożegnaniach, a także o czarodziejskiej mocy wyobraźni i delikatnych mechanizmach pamięci. Ale Petite Maman to przede wszystkim nielukrowany, wyczyszczony z różu film o dziewczynkach. Ośmioletnia Nelly przyjeżdża z rodzicami do domu babci. Eksplorując okolicę, poznaje rówieśniczkę – która nazywa się tak samo jak jej mama. Tę intymną jesienną opowieść stworzyła śmiała reżyserka Portretu kobiety w ogniu i wrażliwa scenarzystka Nazywam się cukinia. Céline Sciamma po raz kolejny udowodniła, że jest mistrzynią obrazu i czujną obserwatorką kobiecych i dziewczęcych światów. 

Na 21. Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty zapraszamy od 12 do 22 sierpnia 2021.

Więcej informacji na nowehoryzonty.pl

Więcej informacji o Oppo i nowych smartfonach serii Reno 5 na oppo.com

Related Posts

FlixClassic to platforma VOD skierowana do miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo...

Zapowiadając aż 18 nowych polskich produkcji, Netflix stawia na różnorodność gatunków wśród...

19 grudnia zakończyła się warszawska odsłona festiwalu filmowego AfryKamera. Podczas tegorocznej...

Leave a Reply