Od dzisiaj do końca listopada publiczność może głosować i wybrać swój film krótkometrażowy na KinoGram International Film Festival w Fabryce Norblina.  Zdobywców Nagrody Publiczności oraz nagród jury festiwalu poznamy na Gali Wręczenia Nagród KIFF 30 listopada 2021 w kinie KinoGram.

KIFF to niezależny międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych, na który swoje filmy nadesłali twórcy z całego świata.  Selekcja KIFF wskazała TOP15 festiwalowych obrazów, na które może głosować publiczność w KinoGram. Filmy, spośród których Widzowie wyłonią swojego zwycięzcę pokazywane są na wielkim ekranie w foyer kina Fabryki Norblina codziennie od 10.00 do 24.00. 

W dniach 22 i 23 listopada w godz. 9.00 -12.00 i 22.00 – 23.00 będzie je można obejrzeć również na ekranie w jednej z sal kinowych KinoGram. 

– Wystarczy przyjść do KinoGram, zobaczyć filmy i oddać swój głos.  – mówi Anna Zoll, dyrektorka i twórczyni festiwalu – to unikalna okazja, aby mieć wpływ na wybór Nagrody Publiczności. Głosowanie jest proste – filmy oznaczone są literami, na karteczce trzeba wpisać literę reprezentującą dany film  i wrzucić do szklanego pojemnika przy ekranie we foyer kina. 

Poza Nagrodą Publiczności na KIFF przyznane zostaną regulaminowe nagrody, których zdobywców wyłoni jury złożone ze znanych i nagradzanych polskich filmowców i producentów: Katarzyny Adamik, Magdaleny Łazarkiewicz, Dariusza Jabłońskiego i Piotra Jaxy. 

Wszystkie nagrody zostaną ogłoszone i wręczone 30 listopada 2021 na Gali KIFF w KinoGram. 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy KinoGram (KIFF) został stworzony przez kino KinoGram – miejsce w fascynującej postindustrialnej przestrzeni dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, skupiające się na kulturze, gdzie można spotkać najlepszych polskich twórców filmowych i ludzi przemysłu z ich lekcjami mistrzowskimi i wykładami – również dzięki bliskiej współpracy z Gildią Reżyserów Polskich. To tutaj odbywają się premiery filmowe, panele dyskusyjne oraz retransmisje wydarzeń kulturalnych.Wszystkie informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.kinogram.pl/kiff/ oraz na platformie www.filmfreeway.com/KinoGramInternationalFilmFestival

źródło: informacja prasowa

About the Author
Related Posts

FlixClassic to platforma VOD skierowana do miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo...

Zapowiadając aż 18 nowych polskich produkcji, Netflix stawia na różnorodność gatunków wśród...

19 grudnia zakończyła się warszawska odsłona festiwalu filmowego AfryKamera. Podczas tegorocznej...

Leave a Reply