Wiosna Filmów zbliża się wielkimi krokami i po raz 23. zagości w warszawskim kinie Praha. Festiwal ten gromadzi najważniejsze filmy artystyczne, które zebrały pozytywne recenzje krytyków, zachwyciły publiczność i otrzymały prestiżowe nagrody. To wydarzenie, na którym trzeba się pojawić. Rezerwujcie czas w swoich kalendarzach między 2 a 9 kwietnia i spieszcie oglądać dobre kino. A oto nasze must see!

Wiosna Filmów

Nazywam się Cukinia

Wiosna Filmów

Nazywam się Cukinia

To prawdziwa filmowa perełka! Film otrzymał Nagrodę Publiczności w San Sebastian, Annecy i na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Znalazł się wśród produkcji nominowanych do Oscara 2017 i otrzymał Europejską Nagrodę Filmową 2016. Nazywam się Cukinia to wzruszająca opowieść o chłopcu, który stracił swoją mamę. Musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

 

Egzamin

Wiosna filmów

Egzamin

Rumuńskie kino od kilku lat kojarzy się z niebywałą jakością i społecznym zacięciem. Cristian Mungiu został nagrodzony za ten film nagrodą na festiwalu w Cannes. To opowieść o walce o szczęście dziecka niezależnie od wykorzystywanych środków.

Nauczycielka

Wiosna filmów

Nauczycielka

Genialna kreacja aktorska Zuzany Maurery, która została doceniona na festiwalu w Karlowych Warach. Nauczycielka to opowieść o poczuciu władzy i czerpaniu korzyści ze swojego stanowiska. O manipulacji i słodkim uroku, którym można załatwić wszystko. Ale również o komunistycznej mentalności, która kształtowała społeczeństwo.

Aquarius

Wiosna filmów

Aquarius

Tak! Ten film trzeba koniecznie zobaczyć. Niesamowita Sonia Braga, która portretuje Clarę, 65-letnią wdowę i emerytowaną krytyczkę muzyczną. Wychowana w środowisku klasy wyższej, zakorzeniona w swoim otoczeniu i sentymentalna musi stawić czoła korporacyjnej mentalności nastawionej na budowanie nowego świata. Konflikt z deweloperem wytrąca ją z codziennej rutyny i stawia przed nią nowe wyzwania. Aquarius jest przy tym niezwykle mądry i zabawny.

Honorowy obywatel

Jackie

Wiosna Filmów

Jackie

Amerykański debiut Pablo Larraina zachwyca konstrukcją i narracyjną ramą. Historia jest ciekawie utkana, ale ten film w całości należy do Natalie Portman. Ona staje się Jacqueline Kennedy w każdym geście czy słowie.

Frantz

Wiosna filmów

Frantz

Francois Ozon w formie. 11 nominacji do Cezarów 2017. Aktorska nagroda na festiwalu w Wenecji. Czarno-biała historia o prawdzie i kłamstwie. Subtelne zdjęcia i delikatne aktorstwo. Ten film hipnotyzuje i wciąga swoim urokiem.

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

wiosna filmów

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham

Ten kameralny dokument zdecydowanie jest wart Waszej uwagi. Ciasne kadry i nieustanne przyglądanie się bohaterkom testują wytrzymałość odbiorcy, zmuszają do psychologicznej wędrówki w głąb siebie, a finał z pewnością będzie zaskoczeniem. Poza tym warto zobaczyć jednego z lepszych psychologów w Polsce w akcji!

Ostatnia rodzina

Kamper

Wiosna filmów

Kamper

Pokolenie współczesnych 30-latków – duże dzieci, które nie chcą dorosnąć. Zatopieni w marzeniach i wygodnym życiu tracą ochotę i siłę na staranie się o coś więcej. Łukasz Grzegorzek ciekawie uchwycił bolączki młodych ludzi, a przy tym nie zapomina o sporej dawce humoru.

Komunia

Paterson

wiosna filmów

Paterson

Opowieść o powtarzalności i rutynie życia, choć tonie w czarno-białych barwach, jeszcze nigdy nie była tak urocza. Adam Driver przemierza ulice Pateroson jako autobusowy kierowca, po godzinach zanurza się w świat poezji, tworząc wiersze, i spędza czas z marzycielską żoną.  Niesamowicie lekkie i wrażliwe spojrzenie na szczęście dnia codziennego, otoczone plejadą Jarmuschowych bohaterów. Humor, którego nie chce się zapomnieć.

Zwariować ze szczęścia

Toni Erdmann

Moonlight

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Dusza i ciało

Wiosna filmów

Dusza i ciało

Tegoroczny zwycięzca festiwalu w Berlinie to poruszająca miłości i ludzkiej nieporadności. Piękne zdjęcia, wyczucie smaku i nienachalna metaforyka. Film o lękach i zahamowaniach, które towarzyszą otwieraniu się na drugiego człowieka.

 

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply