Co zobaczyć na Netflixie? TOP 50 – ranking


21. Midnight Express, reż. Alan Parker (1978)

 – daję 8 łapek!

Jeden ze szlagierów, który z powodu brutalności nie każdy jest w stanie obejrzeć. Student Billy Hayes (Brad Davis) pokusił się na rzekomo łatwe pieniądze. Wracając z wakacji, postanowił przemycić haszysz do Stanów Zjednoczonych. Na lotnisku w Stambule kończy się jego dotychczasowe życie. Tureckie więzienie to zupełnie inna rzeczywistość…

Kadr z filmu „Midnight Express”.


22. Salt, reż. Phillip Noyce (2010)

– daję 8 łapek!

Kiedy widziałam „Salt” po raz pierwszy, miałam 16 lat i marzyłam o karierze aktorskiej. Chciałam się znaleźć na planie takiego filmu i być przez chwilę agentką FBI oskarżoną o współpracę z agenturą rosyjską. Angelina Jolie, Chiwetel Ejiofor, Daniel Olbrychski i dużo akcji!

Kadr z filmu „Salt”.


23. Zawód: Szpieg, reż. Tony Scott (2001)

– daję 8 łapek!

Film szpiegowski wysokich lotów. Robert Redford i Brad Pitt tworzą wspaniały duet pełnokrwistych bohaterów. CIA, Chiny, honor, miłość, ryzyko. Takie kino sensacyjne lubię!

Kadr z filmu „Zawód: szpieg”.


24. Kapitan Phillips, reż. Paul Greengrass (2013)

– daję 7 łapek!

Kapitan Richard Phillips (Tom Hanks) dowodzi frachtowcem, zaatakowanym przez somalijskich piratów. Ekranizacja prawdziwej historii z 2009 roku z jednej strony jest emocjonującym thrillerem, z drugiej obrazem psychologicznym, pogrywającym sobie z podwójną moralnością widza. Pokazuje, że świat nie jest tylko czarny lub biały, a operuje skalą szarości. Choć podczas seansu irytowały mnie liczne błędy, finał zaszklił mi oczy.

Kadr z filmu „Kapitan Phillips”.


25. Siedem, reż. David Fincher (1995)

– daję 7 łapek!

Jeden z najsłynniejszych thrillerów ever! Morgan Freeman i Brad Pitt jako policyjni partnerzy na tropie seryjnego mordercy. Obok Gwyneth Paltrow, a po drugiej stronie Kevin Spacey. Siedem grzechów głównych – siedem dni, siedem ofiar, siedem sposobów na morderstwo.

Kadr z filmu „Siedem”.


26. Jestem bogiem, reż. Neil Burger (2011)

– daję 7 łapek!

Innowacyjne tabletki zapewniają Eddiemu (Bradley Cooper) niesamowitą wydajność – świetna sprawa w globalnym wyścigu korposzczurów! Dobry thriller z elementami sci-fi. Dodatkową zachętą może być Robert De Niro.

Kadr z filmu „Jestem bogiem”.


27. W sieci kłamstw, reż. Ridley Scott (2008)

– daję 7 łapek!

Policjanci i bandyci – ale nie byle jacy! Roger Ferris (Leonardo DiCaprio) zostaje wysłany przez CIA do Jordanii, by dopaść Al-Kaidę. Operację kontroluje przełożony Ed Hoffman (Russell Crowe), a na Bliskim Wschodzie Ferris próbuje współpracować z Hanim (Mark Strong) i Balsamem (Oscar Isaac) oraz oprzeć się urokowi Aishy (Golshifteh Farahani).

Kadr z filmu „W sieci kłamstw”.


28. Matrix, reż. Lilly Wachowski, Lana Wachowski (1999)

– daję 9 łapek!

Hit nad hitami, który technicznie już się zestarzał, ale wciąż niesie ze sobą uniwersalną prawdę o świecie i rządzących nim wartościach. Czy nie czujecie się czasami, jakbyśmy rzeczywiście żyli w kontrolowanej przez kogoś wirtualnej przestrzeni?

Kadr z filmu „Matrix”.


29. 12 małp, reż. Terry Gilliam (1995)

– daję 8 łapek!

Szlagier jakich mało. Ale jeśli jakimś sposobem ten seans Was ominął, możecie z łatwością nadrobić zaległości. Bruce Willis, Brad Pitt, Christopher Plummer czy David Morse w emocjonującej grze, w której stawką jest zagrożona epidemią przyszłość całej ludzkości.

Kadr z filmu „12 małp”.


30. Operacja Argo, reż. Ben Affleck (2012)

– daję 8 łapek!

Cztery Oscary (przy ośmiu nominacjach) to dobra rekomendacja. Thriller opowiada o prawdziwych wydarzeniach, mających miejsce w Teheranie w 1979 roku, kiedy to przeprowadzono tajną operację ratowania porwanych Amerykanów. Ben Affleck, John Goodman, Alan Arkin, Bryan Cranston i dużo emocji!

Kadr z filmu „Operacja Argo”.

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Końcówka roku to czas podsumowań. Z przyjemnością przeglądam listy produkcji, które udało mi się...

Leave a Reply