Co zobaczyć na Netflixie? TOP 50 – ranking


41. Sherlock Holmes, reż. Guy Ritchie (2009)

– daję 9 łapek!

Robert Downey Jr. jako jeden z dwóch (obok Poirota) najsłynniejszych detektywów świata i Jude Law w roli wiernego przyjaciela i bystrego pomocnika. Jakby mało było tego dobrego, rozkoszujemy się też Rachel McAdams i Markiem Strongiem. To moja guilty pleasure – uwielbiam szelmowski uśmieszek Holmesa i poczucie humoru tych kryminałów. Druga część także jest dostępna na Netflixie.

Kadr z filmu „Sherlock Holmes”.


42. 21, reż. Robert Luketic (2008)

– daję 7 łapek!

Jak zapłacić horrendalnie wysokie czesne na prestiżowej uczelni? Można wygrać pieniądze w blackjacka. Grupa studentów koordynowana przez profesora Rosę (Kevin Spacey) ogałaca kolejne kasyna dzięki innowacyjnej metodzie liczenia kart. Kryminał opiera się na prawdziwych wydarzeniach.

Kadr z filmu „21”.


43. Interstellar, reż. Christopher Nolan (2014)

– daję 8 łapek!

Cooper (Matthew McConaughey) ma znaleźć nowe miejsce dla ludzkości, której czas na Ziemi jest policzony ze względu na zmiany klimatyczne. Gdzie prowadzi odkryty przez naukowców tunel czasoprzestrzenny? Jeśli miałabym ten film opisać jednym równoważnikiem zdania, brzmiałby on: „absurd opakowany w niesamowite emocje”. Nie obchodzi mnie, ile luk logicznych znajdziecie w scenariuszu – to była przepyszna audiowizualna uczta, która doprowadziła mnie do pięknego wzruszenia.

Kadr z filmu „Interstellar”.


44. Zjawa, reż. Alejandro González Iñárritu (2015)

– daję 7 łapek!

Lata 20. XIX wieku, dzisiejsza Dakota Północna. Kompania Futrzarska Gór Skalistych poluje na zwierzynę w ekstremalnych warunkach mroźnej zimy. Jeden z myśliwych zostaje ciężko raniony przez niedźwiedzia, a towarzysze porzucają go w lesie, spodziewając się jego rychłej śmierci. Jednak Glassowi (Leonardo DiCaprio) udaje się przetrwać – przy życiu utrzymuje go pragnienie zemsty. Mimo brutalności jest to na swój sposób malowniczy film z pięknymi (nagrodzonymi Oscarem!) zdjęciami.

Kadr z filmu „Zjawa”.


45. Pamiętnik, reż. Nick Cassavetes (2009)

– daję 9 łapek!

Allie (Rachel McAdams) i Noah (Ryan Gosling) poznają się w czasie wakacji i zakochują się w sobie bez pamięci. Koniec lata oznacza dla nich koniec płomiennej miłości i wieloletnie cierpienie. Ekranizacja powieści Nicholasa Sparksa jest jednym z najsłynniejszych wyciskaczy łez.

Kadr z filmu „Pamiętnik”.


46. Iluzja, reż. Louis Leterrier (2013)

– daję 8 łapek!

Grupa Robin Hoodów w show-biznesie. Henley Reeves (Isla Fisher), J. Daniel Atlas (Jesse Eisenberg), Merritt McKinney (Woody Harrelson) i Jack Wilder (Dave Franco) to iluzjoniści, którzy podczas swoich występów kradną na potęgę. Stają się sławni, kiedy jednocześnie obdarowują publiczność pieniędzmi. Agent FBI Dylan Rhodes (Mark Ruffalo) próbuje schwytać złodziei, a Thaddeus Bradley (Morgan Freeman) podgląda ich z podziwem… Gra świateł i dźwięków sprawia, że czujesz się, jakbyś naprawdę był w centrum świetnie zorganizowanego pokazu!

Kadr z filmu „Iluzja”.


47. Furia, reż. David Ayer (2014)

– daję 8 łapek!

Temat wojny jest boleśnie eksploatowany w kinematografii. Niejednokrotnie widziałam już walkę na miecze i topory, jeszcze częściej na strzelby i karabiny maszynowe. Dramat z Bradem Pittem pokazał mi coś nowego – czołgi.

Kadr z filmu „Furia”.


48. V jak Vendetta, reż. James McTeigue (2005)

– daję 9 łapek !

Futurystyczna Anglia w komiksowej konwencji. Reżim totalitarny zgniótł wolność i prawa obywatelskie. Wszechobecnej manipulacji przez nieczułą władzę przeciwstawia się szlachetny bojownik w masce Guya Fawkesa. Rzekomy terrorysta przetrzymuje Evey Hammond (Natalie Portman), którą odbił z rąk agencji rządowej i na własnej skórze poznaje działanie syndromu sztokholmskiego…

Kadr z filmu „V jak Vendetta”.


49. 300, reż. Zack Snyder (2006)

– daję 8 łapek!

Epicka opowieść o historycznej bitwie pod Termopilami z 480 r. p.n.e. – król Leonidas (Gerard Butler) prowadzi na rzeź trzystu walecznych Spartan, którzy powinni zostać zmiażdżeni przez potężną perską armię. Komiks na ekranie!

Kadr z filmu „300”.


50. Władca pierścieni: Drużyna pierścienia, reż. Peter Jackson (2001)

– daję 9 łapek!

Cała trylogia adaptacji powieści jednego z najpopularniejszych autorów fantasy – J.R.R. Tolkiena – jest dostępna na Netflixie. Jednym kliknięciem możemy przenieść się w magiczny świat hobbitów, czarodziejów i przeróżnych stworzeń, zwizualizowany przepięknymi zdjęciami na planie w Nowej Zelandii.

Kadr z filmu „Władca pierścieni: Drużyna pierścienia”.


Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie!

[R-slider id=”2″]

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Końcówka roku to czas podsumowań. Z przyjemnością przeglądam listy produkcji, które udało mi się...

Leave a Reply