Co zobaczyć na Netflixie? TOP 50 – ranking


31. Niemożliwe, reż. J.A. Bayona (2012)

– daję 7 łapek!

Maria (Naomi Watts) i Henry (Ewan McGregor) cieszą się wakacjami w słonecznej Tajlandii wraz ze swoimi dziećmi. Raj zmienia się w piekło, kiedy następuje jeden z rzeczywistych największych kataklizmów w historii – tsunami z 2004 roku.

Kadr z filmu „Niemożliwe”.


32. Efekt motyla, reż. J. Mackye Gruber, Eric Bress (2004)

– daję 7 łapek!

Student Evan Treborn (Ashton Kutcher) niespodziewanie staje się podróżnikiem w czasie. Czy umiejętność przeniesienia się w przeszłość to dobra okazja na napisanie teraźniejszości na nowo? Niestety najmniejsza ingerencja chłopaka przynosi nieoczekiwane efekty…

Kadr z filmu „Efekt motyla”.


33. Sprawa Kramerów, reż. Robert Benton (1979)

– daję 8 łapek!

Bardzo dobry dramat sądowy. Małżeństwo, rodzicielstwo, walka o najcenniejszy skarb matki czy ojca. Ted (Dustin Hoffman – Oscar za tę rolę!) i Joanna (Meryl Streep – Oscar za tę rolę!) Kramerowie w batalii o prawo do opieki nad małym Billym (Justin Henry).

Kadr z filmu „Sprawa Kramerów”.


34. Django, reż. Quentin Tarantino (2012)

– daję 8 łapek!

Współczesny western w brutalno-surrealistycznym wydaniu – coś wspaniałego! Na ekranie m.in. Christoph Waltz (Oscar za tę rolę!), Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx, Samuel L. Jackson, Kerry Washington.

Kadr z filmu „Django”.


35. Wielki Gatsby, reż. Baz Luhrmann (2013)

– daję 8 łapek!

Zakochałam się w książce F. Scotta Fitzgeralda. Uwielbiłam sobie narrację, której namiastkę znalazłam w ekranizacji z Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan i Tobey Maguire. Nie spodziewałam się, że adaptacja filmowa może stanąć na wysokości zadania, a jednak film miał TEN klimat!

Kadr z filmu „Wielki Gatsby”.


36. Wichry namiętności, reż. Edward Zwick (1994)

– daję 8 łapek!

Uwaga: to melodramat! Ale jakże rozkoszny… Zakazana miłość w czasie wojny i zawieruchy. Pułkownik William Ludlow (Anthony Hopkins) ma trzech synów (Brad Pitt, Aidan Quinn, Henry Thomas), z których każdy ulega urokowi Susannah (Julia Ormond). Powieść Jima Harrisona została ubrane w nagrodzone Oscarem przepiękne zdjęcia malowniczych krajobrazów.

Kadr z filmu „Wichry namiętności”.


37. Żywot Briana, reż. Terry Jones (1979)

– daję 8 łapek!

Nietuzinkowa komedia, za sprawą której grupa komików Monty Python zalazła za skórę wielu odbiorcom. Cóż za bluźnierczy humor! Ale pamiętaj: always look on the bright side of life!

Kadr z filmu „Żywot Briana”.


38. The Social Network, David Fincher (2010)

– daję 7 łapek

Osiem nominacji i trzy Oscary dla Facebooka! Ekhm, dla filmu opowiadającego o prapoczątkach Facebooka… Za projektem, który jest znany na całym świecie, stoi frustracja studenta (Jesse Eisenberg) rzuconego przez dziewczynę (Rooney Mara).

Kadr z filmu „The Social Network”.


39. Ostatni samuraj, reż. Edward Zwick (2003)

– daję 9 łapek!

W 1870 roku weteran wojny secesyjnej kapitan Nathan Algren (Tom Cruise) przybywa do Japonii, gdzie uczy się zupełnie nowego podejścia do walki. Honor to słowo klucz dla samuraja. Obraz niemalże tak pompatyczny i ckliwy jak „Braveheart – Waleczne Serce” czy „Ostatni Mohikanin”.

Kadr z filmu „Ostatni samuraj”.


40. Prestiż, reż. Christopher Nolan (2006)

– daję 8 łapek!

Tajemniczy thriller z magią w tle. Głównymi bohaterami są dwaj iluzjoniści, którzy zażarcie ze sobą rywalizują. Popis aktorski dają Christian Bale, Hugh Jackman, Michael Caine, Scarlett Johansson, a na ekranie pojawia się także David Bowie.

Kadr z filmu „Prestiż”.

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Końcówka roku to czas podsumowań. Z przyjemnością przeglądam listy produkcji, które udało mi się...

Leave a Reply