Co zobaczyć na Netflixie? TOP 50 – ranking


11. Donnie Brasco, reż. Mike Newell (1997)

– daję 9 łapek!

Duet Al Pacino-Johnny Depp skradł moje serce! Pierwszy wciela się w rolę gangstera, a drugi agenta FBI, pod przykrywką infiltrującego mafię. Problem w tym, że Benjamin „Lewus” Ruggiero i Joseph D. „Joe” Pistone, działający pod pseudonimem Donnie Brasco, zaprzyjaźniają się…

Kadr z filmu „Donnie Brasco”.


12. Labirynt, reż. Denis Villeneuve (2013)

– daję 7 łapek!

Keller Dover (Hugh Jackman) to prosty człowiek, który stara się nie wchodzić nikomu w drogę. Kiedy jednak jego córeczka zostaje porwana, nie waha się przed niczym. Czy mężczyzna powinien wchodzić w paradę prowadzącemu śledztwo detektywowi Davidowi Loki (Jake Gyllenhaal)?

Kadr z filmu „Labirynt”.


13. Ray, reż. Taylor Hackford (2004)

 – daję 8 łapek!

Biografia legendarnego muzyka Raya Charlesa (Jamie Foxx – Oscar za tę rolę!). Co prawda nie do końca wierna rzeczywistości, ale może stanowić chwytliwy punkt wyjścia do zgłębiania życia i twórczości autora takich hitów jak „I Can’t Stop Loving You” czy „Hit the Road Jack”.

Kadr z filmu „Ray”.


14. Jedz, módl się i kochaj, reż. Ryan Murphy (2010)

– daję 7 łapek!

Melodramat, który cieszy oko i pobudza podniebienie. Piękni Julia Roberts i Javier Bardem, piękne krajobrazy Europy i Azji, piękna kuchnia – pachnąca i zachwycająca intensywnymi kolorami. Współczesna baśń, o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie.

Kadr z filmu „Jedz, módl się i kochaj”.


15. Prawnik z Lincolna, reż. Brad Furman (2011)

 – daję 8 łapek!

Prawnik Mick Haller (Matthew McConaughey) – jak nietrudno się domyślić – jeździ wytwornym Lincolnem. Jest ambitny i inteligentny, ale też arogancki i daleko mu do zważania na etykę zawodową. Bez wahania broni klientów, którzy bezsprzecznie są winni. Okazuje się jednak, że nie wszystkie sprawy można traktować według tego samego schematu…

Kadr z filmu „Prawnik z Lincolna”.


16. American Hustle, reż. David O. Russell (2013)

– daję 7 łapek!

Pamiętam, że byłam oburzoną ilością nominacji do Oscara (aż w 10 kategoriach!), ale „American Hustle” okazał się wielkim przegranym gali z 2014 roku, nie odbierając ani jednego złotego rycerza. Najmocniejszymi punktami kryminału są ścieżka dźwiękowa i Christian Bale, który po raz kolejny przeszedł niesamowitą metamorfozę na potrzeby nagrań. W obsadzie także Bladley Cooper, Jeremy Renner, Amy Adams, Jennifer Lawrence i Michael Peña.

Kadr z filmu „American Hustle”.


17. Człowiek z blizną, reż. Brian De Palma (1983)

– daję 7 łapek!

Uwielbiam Ala Pacino za każdym razem, kiedy pojawia się na ekranie. A w tym filmie nie mogłam znieść granej przez niego postaci. Kawał drania z tego Tony’ego Montany… Witajcie w przestępczym świecie Miami!

Kadr z filmu „Człowiek z blizną”.


18. Pulp Fiction, reż. Quentin Tarantino (1994)

– daję 7 łapek!

Twórcy scenariusza zostali nagrodzeni Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny. A kreacje Johna Travolty, Samuela L. Jacksona i Umy Thurman na zawsze zapisały się na kartach historii popkultury!

Kadr z filmu „Pulp Fiction”.


19. Blow, reż. Ted Demme (2001)

 – daję 8 łapek!

Prawdziwy George Jung niewinnie zaczynał od marihuany na własny użytek. A zbudował imperium na handlu kokainą. Wcielającemu się w tę postać Johnny’emu Deppowi partneruje zniewalająca Penélope Cruz.

Kadr z filmu „Blow”.


20. Siedem lat w Tybecie, reż. Jean-Jacques Annaud (1997)

– daję 7 łapek!

Austriaccy himalaiści – Heinrich Harrer (Brad Pitt) i Peter Aufschnaiter (David Thewlis) ruszają do Indii, by zdobyć szczyt Nanga Parbat. Jest 1939 rok, plany krzyżuje im wybuch wojny. Po serii perypetii Harrer trafia przed oblicze Dalajlamy, co otwiera jedną z najważniejszych podróży w jego życiu – tę po własnym wnętrzu.

Kadr z filmu „Siedem lat w Tybecie”.

About the Author

Radiowiec, prawnik, podróżnik. Niekoniecznie w takiej kolejności. Nade wszystko: kinomaniak.

Related Posts

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Przygotowanie podsumowań roku nie należy do najłatwiejszych. Zazwyczaj toczę bitwę między...

Końcówka roku to czas podsumowań. Z przyjemnością przeglądam listy produkcji, które udało mi się...

Leave a Reply