Kate Winslet jest jedną z ciekawszych brytyjskich aktorek, która z powodzeniem gra w małych produkcjach, jak i blockbusterach. Wciąż jest kojarzona z roli Rose DeWitt Bukater (Titanic), która otworzyła jej drogę do międzynarodowej kariery. Grała u takich reżyserów, jak James Cameron, Alan Parker, Michel Gondry, Stephen Daldry, Sam Mendes czy Danny Boyle. Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji. Oto najlepsze filmy Kate Winslet.

Zakochany bez pamięci, reż. Michel Gondry

Najlepsze filmy Kate Winslet

Zakochany bez pamięcie

Choć film Michela Gondry można uznać ze komedię romantyczną, z powodzeniem mogą go zobaczyć i ci, którzy nie przepadają za tym gatunkiem. Clementine Kruczynski poznała Joela i zakochała się w nim do szaleństwa. Wkrótce zaczyna się dusić w związku. Po rozstaniu postanawia usunąć wszystkie wspomnienia związane z Joelem z pamięci. Ten film to ciekawe rozważania na temat przeszłości, pamięci i budowaniu własnej tożsamości. Niespodziewane „przeskoki” w czasie i miejscu akcji, doskonały scenariusz, metaforyczny charakter oraz klimat czynią go dziełem, koło którego nie można przejść obojętnie.

Projektantka, reż. Jocelyn Moorhouse

Najlepsze filmy Kate Winslet

Projektantka

To moje filmowe zaskoczenie. Niepozorny film, który nie osiągnął wielkiego sukcesu, zachwyca barwnymi postaciami i lekkością opowiadania. Po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody Tilly Dunnage (Kate Winslet) powraca do rodzinnego miasteczka w Australii, z którego jako dziecko uciekła oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczna matką i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Przy okazji, uzbrojona w maszynę do szycia, wytacza prywatną wojnę złym gustom i brakowi elegancji… Winslet doskonale żongluje nastrojem i potrafi z dystansem oraz empatią stworzyć postać pełną humoru.

Droga do szczęścia, reż. Sam Mendes

Najlepsze filmy Kate Winslet

Droga do szczęścia

Leonardo DiCaprio i Kate Winslet ponownie spotkali się na dużym ekranie, aby zagrać małżeństwo z kilkuletnim stażem, które dopada kryzys. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku, jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki.

Mildred Pierce, reż. Todd Haynes

Najlepsze filmy Kate Winslet

Mildred Pierce

Miniserial stworzony dla HBO przez Todda Haynesa. Reżyser zafascynowany lata 50. ubiegłego wieku opowiedział o dojrzałej kobiecie, która po rozstaniu z mężem jest zmuszona do samodzielnego utrzymania rodziny. Kate Winslet gra tytułową Mildred Pierce, która po nieudanych próbach znalezienia pracy, bierze sprawy we własne ręce i zatrudnia się w niewielkiej restauracji. Szybko zaczyna nią zarządzać i mimo szalejącego kryzysu – rozwijać interes. Za sukcesami zawodowymi nie idzie jednak szczęście w życiu prywatnym. Mildred szuka prawdziwej miłości, której nie dał jej mąż, i jednocześnie próbuje być dobrą matką. To opowieść o walce o własną indywidualność i niezależność, a także o kobiecej sile i wrażliwości.

Rzeź, reż. Roman Polański

Najlepsze filmy Kate Winslet

Rzeź

To kinowa wersja sztuki Yasminy Rezy, „God of Carnage”. Na osiedlowym placu zabaw dochodzi do bójki dwóch jedenastolatków. Podpuchnięte wargi, połamane zęby… Rodzice „ofiary” spotykają się z rodzicami „sprawcy” w ich mieszkaniu, aby w gronie dorosłych dojść do porozumienia. Rozmowa, która początkowo ma kulturalny przebieg, stopniowo zamienia się w ostrą kłótnię, która obnaża uprzedzenia, groteskowe poglądy i ograniczenia wszystkich uczestników spotkania. Nikt z tego grona nie uniknie rzezi. Kate Winslet zyskuje okazję do pokazania swojego komicznego talentu.

Lektor, reż. Stephen Daldry

Najlepsze filmy Kate Winslet

Lektor

Patrzymy na Hannę Szmitz, która wydaje nam się samotną i nieszczęśliwą kobietą. Aby zapewnić sobie rozrywkę i towarzystwo rozkochuje w sobie 15-letniego chłopaka – Michaela. Spotkają się przypadkowo i dość szybko rozpoczynają namiętny romans, który kończy się nagłym i tajemniczym zniknięciem kobiety. Chłopak dopiero po latach, studiując prawo, dowiaduje się, że Hanna jest oskarżoną w procesie nazistowskich zbrodniarzy. Ten film to niesamowicie emocjonująca i wciągająca opowieść o miłości pełnej tajemnic.

Steve Jobs, reż. Danny Boyle

Najlepsze filmy Kate Winslet

Steve Jobs

Jedna z najlepszych ról filmowych Kate Winslet. Aktorka wciela się w asystentkę Steve’a Jobsa – Joannę Hoffman. To jedna z niewielu kobiet, której udało się okiełznać mężczyznę uznawanego za największego wizjonera naszych czasów. Choć nie łączyła ich namiętność, stworzyli duet idealny, opierający się na zaufaniu i szacunku. Szkoda, że ta rola nie została uhonorowana Oscarem.

 

Related Posts

Filmowy społecznik nie odwraca wzroku od bolesnych spraw bieżących. Ken Loach od lat przygląda się...

Powiedzieć, że mam trudną relację z filmami Christian Petzolda, to jak nic nie powiedzieć....

To był mocny rok pod kątem aktorskich występów na dużym ekranie. Kilka z nich zostało w mojej...

Leave a Reply