Właśnie ujawniono listę nominowanych do Złotych Globów 2020. To, obok Oscarów, jedne z najważniejszych nagród filmowych. Jak Wam się podoba ta lista?

NAJLEPSZY FILM – DRAMAT
∙ „Irlandczyk”
∙ „1917”
∙ „Joker”
∙ „Dwóch papieży”
∙ „Historia małżeńska”
∙ „Nędznicy”

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA KOBIECA – DRAMAT 
∙ Cynthia Erivo – „Harriet”
∙ Scarlett Johansson – „Historia małżeńska”
∙ Saorise Ronan – „Małe kobietki”
∙ Charlize Theron – „Gorący temat”
∙ Renée Zellweger – „Judy”

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA MĘSKA – DRAMAT 
∙ Christian Bale – „Le Mans ’66”
∙ Antonio Banderas – „Ból i blask”
∙ Adam Driver – „Historia małżeńska”
∙ Joaquin Phoenix – „Joker”
∙ Jonathan Pryce – „Dwóch papieży”

NAJLEPSZY FILM – MUSICAL ALBO KOMEDIA 
∙ „Jojo Rabbit”
∙ „Na noże”
∙ „Rocketman”
∙ „Nazywam się Dolemite”
∙ „Pewnego razu… w Hollywood”

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA KOBIECA – MUSICAL ALBO KOMEDIA 
∙ Awkwafina – „Kłamstewko”
∙ Ana de Armas – „Na noże”
∙ Beanie Feldstein – „Szkoła melanżu”
∙ Emma Thompson – „Late Night”
∙ Cate Blanchett – „Gdzie jesteś, Bernadette?”

NAJLEPSZA PIERWSZOPLANOWA ROLA MĘSKA – MUSICAL ALBO KOMEDIA 
∙ Daniel Craig – „Na noże”
∙ Roman Griffin Davis – „Jojo Rabbit”
∙ Leonardo DiCaprio – „Pewnego razu… w Hollywood”
∙ Taron Egerton – „Rocketman”
∙ Eddie Murphy – „Nazywam się Dolemite”

NAJLEPSZY FILM – ANIMACJA 
∙ „Kraina lodu II”
∙ „Toy Story 4”
∙ „Jak wytresować smoka 3”
∙ „Praziomek”
∙ „Król Lew”

NAJLEPSZY FILM – ZAGRANICZNY
 ∙ „Ból i blask”
∙ „Parasite”
∙ „Portret kobiety w ogniu”
∙ „Kłamstewko”

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA KOBIECA
∙ Laura Dern – „Historia małżeńska”
∙ Margot Robbie – „Gorący temat”
∙ Kathy Bates – „Richard Jewell”
∙ Annette Bening – „Raport”
∙ Jennifer Lopez – „Ślicznotki”

NAJLEPSZA DRUGOPLANOWA ROLA MĘSKA
∙ Tom Hanks – „Cóż za piękny dzień”
∙ Al Pacino – „Irlandczyk”
∙ Joe Pesci – „Irlandczyk”
∙ Brad Pitt – „Pewnego dnia… w Hollywood”
∙ Anthony Hopkins – „Dwóch papieży”

NAJLEPSZY REŻYSER
∙ Bong Joon Ho – „Parasite”
∙ Sam Mendes – „1917”
∙ Quentin Tarantino – „Pewnego razu w Hollywood”
∙ Martin Scorsese – „Irlandczyk”
∙ Todd Phillips – „Jocker”

NAJLEPSZY SCENARIUSZ
∙ „Historia małżeńska” – Noah Baumbach
∙ „Parasite” – Joon-ho Bong, Jin Won Han
∙ „Irlandczyk” – Steven Zaillian
∙ „Pewnego razu… w Hollywood” – Quentin Tarantino
∙ „Dwóch papieży” – Anthony McCarten

NAJLEPSZA MUZYKA
∙ „Osierocony Brooklyn” – Daniel Pemberton
∙ „Małe kobietki” – Alexandre Desplat
∙ „Historia małżeńska” – Randy Newman
∙ „Joker” – Hildur Guðnadóttir
∙ „1917” – Thomas Newman

NAJLEPSZA PIOSENKA
∙ „Kraina lodu II” – „Into the Unknown”
∙ „Król Lew” – „Spirit”
∙ „Rocketman” – „(I’m Gonna) Love Me Again”
∙ „Koty” – „Beautiful Ghosts”
∙ „Harriet” – „Stand Up”

NAJLEPSZY SERIAL – DRAMAT 
∙ „Obsesja Eve”
∙ „Sukcesja”
∙ „The Crown”
∙ „The Morning Show”
∙ „Wielkie kłamstewka”

NAJLEPSZA ROLA KOBIECA W SERIALU – DRAMAT 
∙ Jennifer Aniston – „The Morning Show”
∙ Reese Witherspoon – „The Morning Show”
∙ Jodie Comer – „Obsesja Eve”
∙ Nicole Kidman – „Wielkie kłamstewka”
∙ Olivia Colman – „The Crown”

NAJLEPSZA ROLA MĘSKA W SERIALU – DRAMAT 
∙ Brian Cox – „Sukcesja”
∙ Kit Harington – „Gra o tron”
∙ Rami Malek – „Mr. Robot”
∙ Tobias Menzies – „The Crown”
∙ Billy Porter – „Pose”

NAJLEPSZY SERIAL – MUSICAL ALBO KOMEDIA 
∙ „Barry”
∙ „Wspaniała pani Maisel”
∙ „Wybory Paytona Hobarta”
∙ „The Kominsky Method”
∙ „Współczesna dziewczyna”

NAJLEPSZA ROLA KOBIECA W SERIALU – MUSICAL ALBO KOMEDIA
∙ Pheobe Waller-Bridge – „Współczesna dziewczyna”
∙ Natasha Lyonne – „Russian Doll”
∙ Kristen Dunst – „On Becoming a God in Central Florida”
∙ Rachel Brosnahan – „Wspaniała pani Maisel”
∙ Christina Applegate – „Już nie żyjesz”

NAJLEPSZA ROLA MĘSKA W SERIALU – MUSICAL ALBO KOMEDIA 
∙ Ben Platt – „Wybory Paytona Hobarta”
∙ Paul Rudd – „Życie z samym sobą”
∙ Ramy Youssef – „Ramy”
∙ Bill Hader – „Barry”
∙ Michael Douglas – „The Kominsky Method”

NAJLEPSZY SERIAL LIMITOWANY ALBO FILM TELEWIZYJNY
∙ „Czarnobyl”
∙ „Niewiarygodne”
∙ „Na cały głos”
∙ „Paragraf 22”
∙ „Fosse/Verdon”

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
∙ Michelle Williams – „Fosse/Verdon”
∙ Helen Mirren – „Katarzyna Wielka”
∙ Kaitlyn Dever – „Niewiarygodne”
∙ Merritt Wever – „Niewiarygodne”
∙ Joey King – „The Act”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
∙ Jared Harris – „Czarnobyl”
∙ Sacha Baron Cohen – „The Spy”
∙ Russell Crowe – „Na cały głos”
∙ Sam Rockwell – „Fosse/Verdon”
∙ Christopher Abbott – „Paragraf 22”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
∙ Toni Collette – „Niewiarygodne”
∙ Patricia Arquette – „The Act”
∙ Emily Watson – „Czarnobyl”
∙ Helena Bonham Carter – „The Crown”
∙ Meryl Streep – „Wielkie kłamstewka”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU LIMITOWANYM ALBO FILMIE TELEWIZYJNYM
∙ Alan Arkin – „The Kominsky Method”
∙ Kieran Culkin – „Sukcesja”
∙ Andrew Scott – „Współczesna dziewczyna”
∙ Stellan Skarsgård – „Czarnobyl”
∙ Henry Winkler – „Barry”

About the Author
Related Posts

Wyjątkowa edycja Festiwalu Filmowego w Wenecji dobiegła końca. To jeden z nielicznych festiwali,...

9 lutego w Dolby Theatre zostały wręczone Oscary. Gala po raz drugi odbyła się bez prowadzącego,...

Poznajcie nominowanych do Oscarów 2020. Kto powinien dostać nagrodę? Wśród faworytów wymienia się...

Leave a Reply