Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film „Girl” Lucasa Dhonta.

Decyzją Jury Konkursu Filmów Pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz i Magnus Von Horn, Grand Prix – Złoty Anioł dla najlepszego filmu otrzymał „Girl”w reżyserii Lucasa Dhonta.

Wyróżnienie przypadło filmowi „Dear Son”w reżyserii Mohameda Bena Atti.

W Konkursie Shortcut Jury pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewiczw składzie: Anna Zamecka, Michalina Olszańska Marcin Bortkiewicz, Marcin Sauterpostanowiło przyznać Złotego Anioła za odkrywczy, autorski język i gęstość opisu świata Raymundowi Ribayi Gutierrezowi za film „Judgement”.

Jury wyróżniło też: fabułę „Wren Boys”w reżyserii Harryego Lightona za ostrość widzenia i nie oczywistą narrację, animację „III” Marty Pajek za sensualność i emocjonalną głębię oraz dokument „Prisoners of Society”podpisany przez Rati Tsiteladze za dotkliwy i osobny obraz człowieka w opresji.

W konkursie From Poland, w którym jurorami są nasi widzowie, zwyciężył film „Kamerdyner”Filipa Bajona.

Jury młodych wybrało film „Summer Survivor” Marijy Kavtaradze za niebywała lekkość, z jaką mówi o trudnych tematach. Jury studenckie nagrodziło film „Girl”.

 

Na gali przyznano także nagrody Flisaka. Odebrali je twórcy, który przyczyniają się do promocji regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżniono nimi wybitną aktorkę Grażynę Szapołowską, producenta Dawida Janickiego i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

fot. Małgorzata Czop

Złotego Anioła za całokształt twórczości przyznano Mai Komorowskiejza jej wybitne kreacje artystyczne.

Related Posts

25. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW to nie lada gratka dla miłośników kina. Fundacja Działań...

Najpiękniejsze rzeczy rodzą się z pasji. I choć nie sposób odnieść sukcesu bez ciężkiej pracy,...

Autor artykułu: Dagmara Gawrońska Rogi, smoki, lajkoniki i hejnał przyznane – oznacza to, że jeden...

Leave a Reply